جودو؛ برگزیدگان پنج وزن نخست مسابقات جایزه بزرگ تل آویو معرفی شدند

جودو تل آویو
جودو تل آویو Copyright یورونیوز
Copyright یورونیوز
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کایا کایزر، جودوکار نوزده ساله اسلوونیایی در نخستین روز گرند پری اسرئیل موفق شود عنوان بهترین ورزشکار زن را به نام خود ثبت کند.

آگهی

گرند پری اسرائیل به عنوان نخستین مرحله از رقابت های فصل جدید تور جهانی جودو روز پنجشنبه بیست و سوم ژانویه با حضور ۵۴۷ ورزشکار از کشورهای مختلف جهان طی مراسمی زیبا و دیدنی در تل آویو آغاز شد.

بهترین ورزشکار زن

کایا کایزر، جودوکار نوزده ساله اسلوونیایی در نخستین روز گرند پری اسرئیل موفق شود عنوان بهترین ورزشکار زن را به نام خود ثبت کند.

کایزر با غلبه بر کلیه حریفان به مبارزه نهایی وزن منهای ۵۷ کیلوگرم زنان راه یافت و در فینال نیز با شایستگی موفق شد با کسب امتیاز طلایی از سد هلن رِسِوو، حریفی از کشور فرانسه بگذرد.

جودوکار اسلوونیایی به این ترتیب نخستین مدال طلای خود را در رقابت های گرند پری کسب کرد.

کایا کایزر در باره رمز موفقیت در این تورنمنت چنین گفت: «(با خنده) شاید شکلات صبحانه تاثیر داشته است..اما باید بگویم که وقتی اینجا آمدم خیلی راحت نبودم اما با یک ساعت خواب همه چیز تغییر کرد. مبارزات سختی را پشت سر گذاشتم اما حالا احساس خوبی دارم.»

بهترین ورزشکار مرد

بائول آن، ورزشکاری از کره جنوبی عنوان بهترین جودوکار مرد روز نخست تورنمنت را از آن خود کرد.

جودوکار کره ای در مبارزه نهایی رقابت های وزن ۶۶ کیلوگرم به خوبی از فن سئوی ناگه بهره برد و با دو امتیاز وازاری موفق شد حریف قزاق خود را از پیش رو بردارد.

بائول آن پس از قرار گرفتن بر سکوی نخست گفت: «در حالی که خودم را برای بازیهای المپیک آماده می کنم کسب این مدال طلا در نخستین مسابقه فصل بسیار لذت بخش است. من مرحله به مرحله برای مسابقات بعدی آماده می شوم تا در نهایت بتوانم به مدال زرین المپیک دست پیدا کنم.»

نخستین مدال طلای کاروان ژاپن

مدال طلای مبارزات وزن منهای ۵۲ کیلوگرم زنان به شیشیما مائدا، ورزشکاری از کشور ژاپن تعلق گرفت. مائدا در مبارزه نهایی حریفی از کره جنوبی را با امتیاز ایپون شکست داد.

 وزشکار ژاپنی مدال طلای خود را از دستان شهردار تل آویو دریافت کرد.

دومین طلای کره جنوبی

مدال طلای سبک ترین وزن مبارزات بخش مردان را ورزشکاری از کره جنوبی تصاحب کرد.

وون جین کیم در فینال وزن منهای ۶۰ کیلوگرم حریفی از ترکیه را شکست داد تا برای ششمین بار طلای مسابقات گرند پری را به گردن اندازد.

طلای سبک ترین وزن بخش زنان به ژاپن رسید

ناتسومی تسونودا، جودوکار ژاپنی در فینال مبارزات وزن منهای ۴۸ کیلوگرم زنان درخشان ظاهر شد و با غلبه بر حریف فرانسوی به مدال طلا دست یافت.

بهترین فن

بهترین فن روز نخست گرند پری تل آویو را تال فلیکر، جودوکار اسرائیلی در دور مقدماتی مبارزات وزن منهای ۶۶ کیلوگرم به اجرا درآورد. فلیکر که مدال برنز جهان را در کارنامه دارد در مبارزه رده بندی حریفی از قزاقستان را شکست داد و بر سکوی سوم ایستاد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ گرند اسلم پاریس با دو طلا برای ژاپن استارت خورد

جودو؛ ژاپنی‌ها با چهار مدال طلا گرند اسلم اوساکا را آغاز کردند

کوراش: تبدیل کُشتی مردمی و باستانی به یک رشته ورزشی مدرن