Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آلمان: توافق هسته‌ای «ناقص» با ایران بهتر از نداشتن هیچ توافقی است

 آلمان: توافق هسته‌ای «ناقص» با ایران بهتر از نداشتن هیچ توافقی است
Copyright AP Photo/Markus Schreiber
Copyright AP Photo/Markus Schreiber
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آنگلا مرکل ضمن هشدار به افرادی که موضوع کنار گذاشتن زودهنگام این توافق را مطرح می‌کنند، گفت که کنار گذاشتن یک معاملۀ «ناقص» آنهم در حالی که چیز بهتری جایگزین آن نشود، کار اشتباهی است.

آگهی

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان روز پنج‌شنبه در جریان نشست مجمع جهانی اقتصاد در شهر داووس سوئیس، اعلام کرد که قدرت‌های بزرگ جهان تا زمانی که به توافق بهتری دست نیافته‌اند، باید نواقص توافق هسته‌ای با ایران را نادیده بگیرند.

او ضمن هشدار به افرادی که موضوع کنار گذاشتن زودهنگام این توافق را مطرح می‌کنند، گفت که کنار گذاشتن یک معاملۀ «ناقص» آنهم وقتی که چیز بهتری جایگزین آن نشود، کار اشتباهی است.

خانم مرکل همچنین با اشاره به تحولاتی که در لیبی در جریان است، گفت که اروپا به دنبال جلوگیری از تشدید درگیری‌ها در لیبی است. زیرا به گفتۀ او هر نوع افزایش تنش در این کشور واقع در شمال آفریقا، باعث روانه شدن موج جدیدی از مهاجران به سمت اروپا می‌شود؛ چیزی که پیش از این در دوران جنگ داخلی سوریه نیز دیده شد.

خانم مرکل همچنین به بحران پناهندگان در سال ۲۰۱۵ میلادی اشاره کرد و گفت اگرچه آلمان در آن دوران با عدم پذیرش پناهندگان کار اشتباهی انجام داده، اما اشتباهی که پیش از آن مرتکب شده این بود که به شرایط داخلی سوریه که باعث تشدید تنش‌ها و درنهایت ایجاد بحران مهاجرت شده، توجه کافی نکرده است.

شرکت کنندگان در نشست داووس که امسال طی روزهای ۲۱ تا ۲۴ ژانویه برگزار می‌شود، در کنار بحث درباره مهمترین چالش‌های جهانی از جمله تغییرات آب و هوایی، موضوعات منطقه‌ای از جمله تنش‌های ایران و آمریکا در منطقه خلیج فارس و تحولات لیبی را نیز در کانون گفتگوهای خود قرار دادند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا سازمان انرژی اتمی ایران و رئیس آن علی‌اکبر صالحی را تحریم کرد

اوباما: نتانیاهو در مورد توافق هسته ای با ایران اشتباه می کند

هشدار آمریکا: درگیری اسرائیل با حزب‌الله می‌تواند به جنگ منطقه‌ای تبدیل شود