Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مقررات فرآیند استیضاح ترامپ بعد از ۱۳ ساعت بحث در سنا تصویب شد

مقررات فرآیند استیضاح ترامپ بعد از ۱۳ ساعت بحث در سنا تصویب شد
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اعضای مجلس سنای آمریکا قوانین و مقررات مربوط به روند استیضاح دونالد ترامپ را تصویب کردند.

آگهی

مجلس سنای آمریکا روز چهارشنبه مقررات مربوط به استیضاح دونالد ترامپ، رئيس جمهوری این کشور را به تصویب رساند.

در روز نخست برگزاری جلسه استیضاح آقای ترامپ در مجلس سنای آمریکا که در مجموع ۱۳ ساعت به طول انجامید ۵۳ سناتور به مقررات مربوط به این استیضاح رای مثبت دادند. رای ۴۷ سناتور دیگر منفی بود. بر این اساس فرآیند استیضاح ترامپ رسمی شد و اکنون اعضای مجلس نمایندگان باید دلایل خود را برای لزوم استیضاح دونالد ترامپ طرح کنند.

این جلسه پر تنش در مجلس سنای آمریکا پس از تصویب قوانین و مقررات مربوط به روند استیضاح برای چند ساعت تعطیل شد.

در نخستین جلسه آدام شف، رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان که ریاست هیات دادستانی دموکرات ها را در این پرونده بر عهده دارد، میچ مک کانل، رهبر اکثریت جمهوری‌خوان در مجلس سنا و همچنین چاک شومر، رهبر اقلیت دموکرات‌ها در سنا پررنگ‌ترین نقش‌ها را ایفا کردند.

از سوی دیگر جی سکولو، وکیل دونالد ترامپ اتهامات را سیاسی دانست و دموکرات‌ها را به تلاش غیرقانونی برای برکنار کردن رئیس جمهور از قدرت متهم کرد.

وکلای دونالد ترامپ معتقدند که هیچ مدرک قابل استنادی علیه او وجود ندارد و ترامپ مرتکب جرم نشده است. ضمن اینکه آنها استدلال می‌کنند هیچ مدرکی که نشان دهد رئيس جمهوری آمریکا در موضوع تحقیق درباره پسر جو بایدن در شرکت گازی در اوکراین از جایگاه خود سواستفاده کرده، وجود ندارد.

یکی از مهم‌ترین اهداف دموکرات‌ها در مجلس سنا، مجبور کردن کاخ سفید و وزارت خارجه به ارسال و در اختیار گذاشتن تمام اسناد و سوابق مربوط به موضوع اوکراین به مجلس سنا بود. چاک شومر تلاش بسیاری کرد تا این موضوع به تصویب برسد، اما مخالفت جمهوری‌خواهان سبب شد تا این پیشنهاد با ۵۳ رای منفی در مقابل ۴۷ رای مثبت به تصویب نرسد.

این در حالیست که دونالد ترامپ برای حضور در اجلاس سالانه داووس در سوئيس به سر می‌برد.

مخالفان آقای ترامپ کار سختی برای برکناری او در پیش دارند. طبق قوانین آمریکا رئيس جمهوری تنها در صورتی برکنار خواهد شد که دو سوم نمایندگان سنا (۶۷ سناتور) رای به گناهکاری او بدهند. این در حالیست که در حال حاضر جمهوری‌خواهان ۵۳ کرسی و دموکرات‌ها تنها ۴۷ صندلی را در مجلس سنا به خود اختصاص داده‌اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وکلای ترامپ در جلسه سنا: دموکرات ها به دنبال ابطال نتیجه انتخابات گذشته هستند

دموکرات‌ها در سنا: ترامپ را برکنار کنید وگرنه باز خیانت می‌کند

دولت بایدن به رغم تعلیق ارسال بمب، یک میلیارد دلار سلاح و مهمات به اسرائیل می‌فرستد