ظریف خطاب به اروپا: گفته بودم کوتاه آمدن در مقابل ترامپ او را حریص‌تر می‌کند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
ظریف خطاب به اروپا: گفته بودم کوتاه آمدن در مقابل ترامپ او را حریص‌تر می‌کند
Copyright  AP

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران به اروپایی‌ها هشدار داد، کوتاه آمدن اروپا در مقابل ترامپ، او را حریص‌تر از قبل خواهد کرد.

محمدجواد ظریف روز چهارشنبه ۲ بهمن در توییتر خود با به اشترک گذاشتن صفحه‌ای از روزنامه واشنگتن پست نوشت: «متاسفم که می‌گویم اما من به شما گفته بودم.»

صفحه‌ای که آقای ظریف از روزنامه واشنگتن پست به اشتراک گذاشته به تهدید اروپا از سوی دونالد ترامپ در خصوص اعمال تعرفه‌های جدید پرداخته است.

روزنامه واشنگتن پست در این مطلب با تیتر «ترامپ در داووس اروپا را به اعمال تعرفه‌های جدید تهدید کرد» به بررسی اظهارات رئيس جمهوری آمریکا در نشست داووس پرداخته است.

اشاره ظریف به اظهارات تهدیدآمیز دونالد ترامپ خطاب به کشورهای اروپایی است. آقای ترامپ در اجلاس داووس به کشورهای اروپایی هشدار داد که اگر توافقی میان آمریکا و اروپا صورت نگیرد، واشنگتن تعرفه بر واردات خودروهای اروپایی به آمریکا را اعمال خواهد کرد.

وزیر خارجه ایران در ادامه توییت خود می‌نویسد: «وقتی سه کشور اروپایی هفته گذشته بقایای برجام را فروختند تا از تعرفه‌های ترامپ اجتناب کنند، من هشدار دادم که این کار فقط او را حریص‌تر خواهد کرد.»

وی همچنین در این توییت نوشت: « اروپا پس از فروش شرافت و از دست دادن جایگاه حقوقی و اخلافی خود با تهدید تعرفه‌ای جدید رو به رو شده است. اتحادیه اروپا باید تلاش بیشتری برای اعمال حاکمیت خود انجام دهد.»

روزنامه واشنگتن‌پست همچنین پیشتر روز ۱۶ ژانویه در گزارشی اختصاصی فاش کرده بودذکه ترامپ به طور محرمانه به آلمان، انگلیس و فرانسه پیام ارسال و آن‌ها را تهدید کرده بود که در صورت خودداری از فعال کردن ساز و کار حل اختلافات در برجام، تعرفه ۲۵ درصدی بر خودروهای اروپایی وضع خواهد کرد.