Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جدال توییتری ظریف و ترامپ بعد از گفتگوی وزیرخارجه ایران با اشپیگل

جدال توییتری ظریف و ترامپ بعد از گفتگوی وزیرخارجه ایران با اشپیگل
Copyright عکس از آسوشیتدپرس
Copyright عکس از آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزیر امور خارجه ایران در گفتگویی با نشریه آلمانی اشپیگل گفته بود که مذاکره کشورش با آمریکا در صورت لغو تحریم ها «غیر محتمل» نیست.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا شنبه شب در واکنش به سخنان محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران لغو تحریم ها علیه تهران را رد کرد.

وزیر امور خارجه ایران در گفتگویی با نشریه آلمانی اشپیگل گفته بود که مذاکره کشورش با آمریکا در صورت لغو تحریم ها «غیر محتمل» نیست. محمد جواد ظریف در این مصاحبه که روز شنبه منتشر شد گفته بود: «مذاکره با آمریکا حتی پس از ترور قاسم سلیمانی غیرمحتمل نیست، به شرطی که آمریکا تغییر رویه دهد و تحریم های ایران را لغو کند.»

رئیس جمهوری ایالات متحده در واکنش به این سخنان در صفحه توئیتر خود به زبان فارسی نوشت: «وزیر امور خارجه ایران می گوید ایران خواستار مذاکره با ایالات متحده است اما می خواهد تحریم ها برداشته شود. نه، مرسی!»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

محمد جواد ظریف ساعتی بعد از انتشار این توئیت دونالد ترامپ متن کامل پاسخ به خود به پرسش خبرنگار نشریه اشپیگل را در صفحه توئیترش منتشر کرد. وزیر امور خارجه ایران نوشت: «بهتر است به دونالد ترامپ توصیه شود که پایه سخنان و تصمیم های مرتبط با سیاست خارجی خود را به جای سرخط های خبری شبکه فاکس نیوز یا مترجمان فارسی زبانشُ واقعیت ها در نظر بگیرد.»

وزیر امور خارجه ایران در ادامه لینک مصاحبه خود با نشریه اشپیگل را به اشتراک گذاشته است اما سپس با انتشار تصویر پاسخ خود به نشریه اشپیگل در مورد مذاکره با آمریکا با طعنه نوشته است: «خیلی طولانی است؟ خوب فقط این را بخوانید.»

دونالد ترامپ تاکنون به این توئیت وزیر امور خارجه ایران واکنش نشان نداده است. رئیس جمهوری آمریکا از شبکه فاکس نیوز و یکی از برنامه های خبری این شبکه در توئیت اولیه خود نام برده بود. امری که به نظر می رسد از پخش خبر یا گزارشی در این برنامه خبری فاکس نیوز در مورد مصاحبه محمد جواد ظریف حکایت دارد.

رئیس جمهوری ایالات متحده طی روزهای اخیر در صفحه توئیترش کمتر به مسائل مرتبط با سیاست خارجی کشورش اشاره کرده و در مقابل روزانه دهها توئیت درباره جلسات محاکمه خود در مجلس سنا منتشر کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ظریف خطاب به اروپا: گفته بودم کوتاه آمدن در مقابل ترامپ او را حریص‌تر می‌کند

پلیس آمریکا: توماس کروکس قبل از شلیک به ترامپ با گوشی خود «پورن» جستجو کرده بود

ادامه مقاومت بایدن در برابر درخواست‌ها برای کناره‌گیری: «هفته آینده به کارزار انتخاباتی برمی‌گردم»