Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بعد از نیم قرن یک ستاره از رستوران اسطوره‌ای پل بکوز‌ کم شد

پل بکوز مقابل رستورانش در نزدیکی لیون،‌ مارس ۲۰۱۱
پل بکوز مقابل رستورانش در نزدیکی لیون،‌ مارس ۲۰۱۱ Copyright عکس از آسوشیتدپرس
Copyright عکس از آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این رستوران از سال ۱۹۶۵ میلادی تا سال جاری سه ستارهٔ میشلن را به مدت ۵۵ سال حفظ کرده بود که خود رکوردی جهانی در زمینهٔ کیفیت محسوب می‌شود.

آگهی

رستوران اسطور‌ه‌ای پل بکوز، سرشناس‌ترین آشپز فرانسه دو سال پس از درگذشت وی یکی از سه ستارهٔ خود را از دست داد.

میشلن، راهنمای‌ مرجعِ هتل، رستوران و گردشگری فرانسه روز جمعه اعلام کرد که رتبهٔ رستوران پل بکوز، که در نزدیکی شهر لیون در شرق فرانسه واقع شده، از «سه‌ ستاره» به «دو ستاره» تنزل کرده است.

این رستوران از سال ۱۹۶۵ میلادی توانسته بود سه ستارهٔ میشلن را به مدت ۵۵ سال حفظ کند که خود رکوردی جهانی در این زمینهٔ به شمار می‌آید.

گردانندگان این رستوران که حالا سه سرآشپز فرانسوی دارد در وبسایت خود نوشتند: «گرچه از قضاوت بازرسان دلخوریم اما چیزی هست که هرگز نمی‌خواهیم آن را از کف بدهیم و آن هم روحیهٔ پل بکوز است که مردی بود فارغ‌‌البال و صاحب بینش.»

عکس از آسوشیتدپرس
نمایی از آشپزخانه رستوران پل بکوزعکس از آسوشیتدپرس

پل بکوز دو سال پیش و در سن ۹۱ سالگی در همان شهرستان کوچکی از دنیا رفت که در آن به‌دنیا آمده بود؛ رستوران اصلی وی نیز در همین شهر یعنی «کلونی او مون‌دور» در حاشیهٔ لیون واقع شده است.

او نخستین کسی بود که مهارت آشپزی را با فوت‌وفن‌های تجاری در هم آمیخت و شمایلی ساخت که توانست در سراسر جهان مجموعهٔ عظیمی از رستوران‌‌ با غذاهای بسیار متنوع برپا کند، غذاهایی از خوراک‌های مجلل گرفته تا فست‌فود.

بازرسان «راهنمای سرخ میشلن» که ویژهٔ رستوران‌هاست به شکل ناشناس و با هزینهٔ شرکت میشلن به رستوران‌های مختلف می‌روند و به کیفیت غذا و خدمات آنها امتیاز می‌دهند.

راهنمای میشلن،‌ با قدمتی بیش از یک قرن،‌ باسابقه‌ترین دفترچه‌های راهنمای اروپا را برای معرفی و امتیازبندی هتل‌ها،‌ رستوران‌ها و اماکن تفریحی دارد. منتشرکنندگان این راهنما به شماری از رستوران‌های برگزیده خود نهایتا سه ستاره اهدا می‌کنند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مزه؛ در بزرگترین رستوران گیاهی دنیا در دوبی چه می‌گذرد؟

رستوران محبوب شیراک؛ «هم غذای خوب می‌خوریم، هم کار سیاست پیش می‌رود»

رستوران ونیزی گردشگران را نقره‌داغ کرد