موافقت ملکهٔ بریتانیا با درخواست نوه و عروسش برای کنارگیری از دربار

شاهزاده هری و همسرش مگان مارکل
شاهزاده هری و همسرش مگان مارکل Copyright عکس از ای پی
Copyright عکس از ای پی
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«من و خانواده‌ام از تمایل هری و مگان برای شروع زندگی تازه حمایت می‌کنیم. گرچه ترجیح می‌دادیم که آنها به شکل تمام وقت عضو خانوادهٔ سلطنتی باقی بمانند.»

آگهی

در پی درخواست شاهزاده هری و همسرش مگان مارکل، اعضای خاندان سلطنتی بریتانیا برای کناره‌گیری از وظایف درباری، الیزابت ملکهٔ بریتانیا با این درخواست موافقت کرد.

این زوج در بیانیهٔ اینستاگرامی هفتهٔ گذشتهٔ خود اعلام کردند که مایلند از مقام خود به عنوان اعضای ارشد دربار کناره بگیرند و وقت خود را در آمریکای شمالی بگذرانند،‌آنان تأکید کردند وظایف مرتبط با «ملکه، رفاه عامهٔ کشور و نیز امور دربار» را به جا خواهند آورد.

هری،‌ دوک و مگان، دوشسِ ساسکس بناست با موافقت ملکه الیزابت «دوران انتقال» خود را دو کشور بریتانیا و کانادا سپری کنند. به این ترتیب، شاهزاده هری از میان وارثان رسمی تاج و تخت بریتانیا کنار می‌رود درحالیکه برادر بزرگتر وی شاهزاده ویلیام در کنار پدر این دو یعنی شاهزاده چارلز در میان وارثان بالقوه سلطنت بریتانیا باقی می‌مانند.

الیزابت دوم چندان رقبتی به انجام این کار نداشت و اعلام کرد که گرچه با درخواست زوج جوان موافق است اما هنوز امیدوار است آنها پیش از اعلام نتیجهٔ نهایی تصمیم‌شان، نظر خود را تغییر بدهند، در دربار باقی بمانند و به وظایف سلطنتی خود عمل کنند.

عکس از ای پی
زوج جوان سلطنتی قصد دارند بیشتر وقت خود را در آمریکای شمالی سپری کنندعکس از ای پیCourtney Africa

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

ملکه الیزابت با بیان اینکه نقش این زوج در دربار بریتانیا «بسیار سازنده» بوده اعلام کرد: «من و خانواده‌ام از تمایل هری و مگان برای شروع زندگی تازه حمایت می‌کنیم. گرچه ترجیح می‌دادیم که آنها به شکل تمام وقت عضو خانوادهٔ سلطنتی باقی بمانند اما به خواست آنها برای آغاز یک زندگی خانوادگی مستقل‌تر احترام می‌گذاریم.»

این زوج جوان از ماه‌ها پیش ناخرسندی خود را از زندگی کردن به‌عنوان بخشی از خاندان سلطنتی اعلام کرده بودند و شاهزاده هری گفته بود نگران آن است که همسرش قربانیِ «همان نیروهای قدرتمندی» بشود که به مرگ مادرش (دایانا) انجامید.

توجه رسانه‌ها زمانی به این زوج بیشتر شد که آنها در مصاحبه‌ای در ماه اکتبر سال گذشته به بحث‌ و جدل‌های خود اشاره کردند. بعد ازآنکه رسانه‌های بریتانیا این موضوع را در کانون توجه خود قرار دادند شاهزاده هری با انتشار بیانیه‌ای به آنچه «پروپاگاندای تمام‌نشدنی» رسانه‌ها می‌خواند واکنش نشان داد.

رسانه‌های بریتانیایی گمانه‌زنی‌های بسیاری دربارهٔ علل این تصمیم مطرح کرده‌اند که یکی از آنها اختلاف هری و برادرش ویلیام عنوان شده، اما هر دو شاهزاده در بیانیه‌ای مشترک وجود چنین اختلافی را تکذیب کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ: هری و مگان خودشان باید هزینه تأمین امنیت‌شان در آمریکا را بپردازند

ویدئو؛ همراهی ملکه بریتانیا با پسر، نوه و نتیجه‌اش برای تهیه دسر کریسمس

ویدئو؛ ملکه بریتانیا کلید شهر ادینبورو را دریافت کرد