Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اعتصاب وکلا محاکمهٔ کشیش پدوفیل را عقب انداخت

برنارد پرنا در دادگاه
برنارد پرنا در دادگاه Copyright عکس از ای پی
Copyright عکس از ای پی
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برنارد پرنا سالها پیش و در ابتدای خدمت کشیشی‌اش، در کلیسایی محلی در یکی از توابع لیون، مسئول آموزش «احترام به والدین» به کودکان بود.

آگهی

محاکمهٔ برنارد پِرِنا، کشیش متهم به سوء استفاده جنسی (بچه‌بازی) در شهر لیون فرانسه به دلیل اعتصاب سراسری وکلا در این کشور یک روز به تعویق افتاد.

دادگاه آقای پرنا که اتهامات آن مربوط به وقایعی در ۳۰ سال پیش است، بنا بود روز گذشته در لیون برگزار شود امروز سه‌شنبه ۱۴ ژانویه برگزار می‌شود.

AP کانون وکلای لیون
وکلای فرانسوی روز دوشنبه با آویزان کردن ردای سیاه وکالت در اعتراض به لایحه اصلاح قانون بازنشستگی اعتصاب کردندAP کانون وکلای لیون

شماری از شاکیان پرونده اعلام کردند که نگران آن هستند که با تصمیم مقامات شهری لیون، این دادگاه که آنها ده‌ها سال در انتظارش بوده‌اند چند ماه به تعویق بیفتد،‌ این افراد کسانی هستند که مدعی شده‌اند برنارد پرنا هنگام کودکی‌ یا نوجوانی‌شان (در فاصلهٔ سالهای ۱۹۷۱ تا ۱۹۹۱) از آنها سوء استفاده جنسی کرده است.

پی‌یر ژرمن‌تیل، یکی از نمایندگان صنفی وکلای لیون اعلام کرد تصریح کرد که «مهم آن است که دادرسی این پرونده ولو پس از ۲۴ ساعت وقفه انجام می‌شود.»

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

برنارد پرنا سالها پیش و در ابتدای خدمت کشیشی‌اش، در کلیسایی محلی در یکی از توابع لیون، مسئول آموزش «احترام به والدین» به کودکان بود. اما در سال ۲۰۱۵ بسیاری از کودکانی که زیر دست وی تعلیم دیده بودند به دادگاه شکایت بردند که او آنها را دستمالی کرده، لب‌هایشان را بوسیده یا آنها را وادار به نوازش آلت‌تناسلی کرده است.

تحقیقات دادگاه نشان داد وی اولین حمله‌های جنسی خود را بسیار پیش از آنکه کشیش شود یعنی در ۱۷ سالگی و زمانی انجام داده است که در اردوهای پیشاهنگی، سرپرست بچه های کوچکتر از خود بوده است.

پرنا که اکنون ۷۴ سال دارد پس از طرح اتهامات خلع لباس شد و در صورت اثبات جرم احتمالا تا ده سال زندانی خواهد شد.

پروندهٔ وی به یکی از بزرگترین رسوایی‌های کلیسای کاتولیک در فرانسه تبدیل شد تا جاییی که کاردینال فیلیپ باربارن، سراسقف لیون و یکی از مهمترین شخصیت‌های کلیسای کاتولیک در اروپا به جرم سرپوش گذاشتن بر اعمال پرنا سال گذشته به ۶ ماه زندان محکوم شد، گرچه وی استعفا کرد اما پاپ فرانسیس استعفای وی را نپذیرفت و وی اکنون در انتظار رأی دادگاه تجدید نظر به سر می‌برد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حدود ۳ هزار پدوفیل در ۷۰ سال اخیر در کلیساهای فرانسه حضور داشتند

بحران اجتماعی و سیاسی در فرانسه؛ «آقای بازنشستگی» جدید منصوب شد

بیش از ۸۰۰ هزار نفر در فرانسه علیه اصلاح نظام بازنشستگی تظاهرات کردند