Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مقامات عراق و فنلاند از حملهٔ موشکی ایران به پایگاه‌های نظامی آمریکا خبر داشتند

مقامات عراق و فنلاند از حملهٔ موشکی ایران به پایگاه‌های نظامی آمریکا خبر داشتند
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دفتر نخست‌وزیری عراق: «تقریبا همزمان با رسیدن پیام ایران، آمریکایی‌ها به ما تماس گرفتند و این درحالی بود که موشک‌ها به پایگاه‌های عین‌الاسد و اربیل اصابت کرد.»

آگهی

عراق اعلام کرد که ایران، کمی پیش از حملهٔ موشکی‌ خود به پایگاه‌های آمریکایی، به مقامات عراقی اعلام کرده بود که می‌خواهد حمله‌ای در درون خاک این کشور انجام دهد.

هشدار ایران و آمریکا تقریبا همزمان رسید

مقامات عراقی اعلام کردند که همزمان با اعلام ایران، ارتش آمریکا نیز از حملهٔ قریب‌الوقوع ایران خبر داده است.

دفتر نخست‌وزیری عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که پس از نیمه‌شب چهارشنبه، این نهاد «پیامی شفاهی» از ایران دریافت کرده است که در آن تأکید شده ایران در پاسخ به کشته شدن قاسم سلیمانی به زودی حمله‌ای را به پایگاه‌های عراقی که سربازان آمریکایی را در خود جا داده‌اند انجام خواهد داد.

همین منبع اعلام کرد که «تقریبا همزمان» با رسیدن این پیام، آمریکایی‌ها با ما تماس گرفتند و این درحالی بود که موشک‌ها به پایگاه‌های عین‌الاسد و اربیل اصابت کردند.

نیروهای فنلاند هشدار دریافت کردند

نظامیان فنلاندی حاضر در عراق نیز اعلام کردند پیش از حملهٔ شب گذشتهٔ ایران، هشداری دریافت کرده‌ بودند. بنابر اعلام مقامات این کشور نیروهای فنلاندی حاضر در پایگاه اربیل، قبل از حملات موشکی ایران راهی پناهگاه شده‌اند و آسیبی ندیده‌اند.

از زمان وقوع این حملات، بسیاری از کشورهایی که نیروهایشان در عراق حضور دارند، با انتشار بیانیه‌هایی از سلامت سربازانشان خبر داده‌اند.
از جمله نروژ که نزدیک به ۷۰ سرباز در پایگاه عین الاسد دارد، اعلام کرد که هیچ کدام از سربازان این کشور در حملات شب گذشته کشته یا زخمی نشده‌اند.

دانمارک از دیگر اعضای ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش که حدود ۱۳۰ سرباز در این پایگاه داشت نیز اعلام کرد که هیچ تلفاتی (کشته یا زخمی) در جریان این حملات نداشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چند آمریکایی دیگر برای بررسی آسیب ناشی از حمله ایران از عراق منتقل شدند

عربستان: حملات ایران حاکمیت ملی عراق را نقض کرده است

چرا روحانی از حمله به عین‌الاسد بی‌خبر بود؟ پاسخ کیهان: محرمانه بود، فقط ۱۰ نفر خبر داشتند