Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

رای مجلس نمایندگان آمریکا برای ایجاد محدودیت در اقدامات نظامی ترامپ علیه ایران

رای مجلس نمایندگان آمریکا برای ایجاد محدودیت در اقدامات نظامی ترامپ علیه ایران
Copyright P Photo/Patrick Semansky
Copyright P Photo/Patrick Semansky
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نانسی پلوسی: مجلس نمایندگان آمریکا این هفته قطعنامه‌ای را برای محدود کردن اقدامات نظامی ترامپ علیه ایران به رای خواهد گذاشت.

آگهی

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد که این هفته در این نهاد قانونگذاری، قطعنامه‌ای به رای گذاشته خواهد شد تا اقدامات نظامی دونالد ترامپ علیه ایران را محدود کنند.

خانم پلوسی با انتشار بیانیه‌ای گفت: «این قطعنامه شبیه قطعنامه‌ای است که سناتور تیم کین در مجلس سنا ارائه داده است... و بار دیگر مسئولیت نظارت طولانی مدت کنگره را تایید می‌کند و بر این موضوع تاکید دارد که درصورت عدم اجرای تصمیمات کنگره، درگیری‌های نظامی دولت آمریکا با ایران باید ظرف ۳۰ روز متوقف شود.»

اگرچه انتظار می‌رود این قطعنامه در مجلس نمایندگان آمریکا با رای بالایی تصویب شود اما احتمال تصویب آن در سنا یعنی جایی که اکثریت در اختیار هم حزبی‌های دونالد ترامپ است، چندان زیاد نیست. بویژه آنکه بسیاری از سناتورهای جمهوری‌خواه اعلام کرده‌اند از اقدامات دونالد ترامپ علیه ایران حمایت می‌کنند.

موشک‌های ایران در بالاترین سطح هشدار

نگرانی‌ها دربارۀ اقدامات آتی دونالد ترامپ در قبال ایران در حالی رو به افزایش است که خبرگزاری رویترز روز یکشنبه به نقل از یک مقام آمریکایی نوشت نیروی موشکی ایران در سرتاسر این کشور در بالاترین سطح آماده باش قرار دارد.

این منبع آمریکایی به شرط ناشناس ماندن افزوده است که در این مرحله نمی‌توان تعیین کرد که این سطح بالای هشدار ماهیت دفاعی دارد یا تهاجمی.

او همچنین در این باره توضیح نداده است که آیا موشک‌های ایرانی در پی تهدیدهای تهران مبنی بر تلافی حمله به قاسم سلیمانی، اهداف خاصی را نشانه گرفته‌اند یاخیر.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

علی واعظ: کشته شدن قاسم سلیمانی به تثبیت نظام کمک خواهد کرد

باز شدن قفل بسته تسلیحاتی ۱۸ میلیارد دلاری آمریکا؛ ۵۰ جنگنده اف-۱۵ در اختیار اسرائیل قرار می‌گیرد

جانسون به جای جکسون؛ ترامپ موقع مسخره کردن حواس‌پرتی بایدن دچار فراموشی شد