گزارش اختصاصی یورونیوز از مراسم تشییع قاسم سلیمانی

Access to the comments نظرها
نگارش از جواد منتظری  & یورونیوز فارسی
مراسم تشییع پیکر قاسم سلیمانی
مراسم تشییع پیکر قاسم سلیمانی   -  کپی رایت  عکس از ای پی

جواد منتظری، خبرنگار یورونیوز با حضور در مراسم تشییع پیکر قاسم سلیمانی، فرماندهٔ نیروی قدس سپاه نظر شماری از مقامات سیاسی و نظامی ایران را دربارهٔ واکنش مناسب در برابر آمریکا جویا شد.

محمود صادقی، نمایندهٔ مردم تهران در مجلس با تأکید بر آنکه آمریکا «به شکل آشکار مقررات بین‌المللی را نقض کرده» کمترین واکنش به چنین رفتاری را «اخراج نیروهای آمریکایی از منطقه» عنوان کرد. وی همچنین اشاره کرد که مجلس عراق با رأی روز گذشتهٔ خود خواستار چنین اقدامی شده است.

امیرعلی حاجی زاده، فرماندهٔ نیروی هوایی سپاه نیز واکنش مناسب را در «ازاله کردن نیروهای آمریکا از منطقه» خلاصه کرد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این در حالی است که احمد وحیدی، وزیر پیشین دفاع، و رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی در ایران با اشاره به «ارزش وصف‌ناپذیر قاسم سلیمانی» گفت که آمریکایی‌ها «باید تقاص پس دهند.»

همچنین علی مطهری، دیگر نماینده مردم تهران در مجلس نیز «بهترین پاسخ» را «اخراج آمریکایی‌ها از منطقه» برشمرد و  ابراز امیدواری کرد که کشته شدن قاسم سلیمانی «مقدمه‌ای برای آزادی فلسطین» باشد.

این درحالی است که پس از رای دیروز نمایندگان پارلمان عراق مبنی بر خروج نیروهای آمریکایی از این کشور دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که تحریم‌های سختی را علیه عراق وضع خواهد کرد.

کاروان حامل پیکر قاسم سلیمانی، فرماندهٔ نیروی قدس سپاه پاسداران در ساعات اولیه بامداد روز جمعه ۱۳ دی ماه هدف حملهٔ هوایی نیروهای آمریکایی قرار گرفت، حمله‌ای که منجر به کشته شدن قاسم سلیمانی و همرانش شد. تنش میان ایران و آمریکا در روزهای پس از این رویداد بیش از پیش افزایش یافته است.