شورای عالی امنیت ملی ایران: جنایتکاران با انتقام سخت روبرو خواهند شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
 شورای عالی امنیت ملی ایران: جنایتکاران با انتقام سخت روبرو خواهند شد
کپی رایت  خبرگزاری ایرنا

شورای عالی امنیت ملی ایران که روز جمعه برای بررسی کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس در عراق تشکیل جلسه داده بود با انتشار بیانیه‌ای با تهدید آمریکا اعلام کرد: «این جنایتکاران با انتقام سخت منتقمین خون سردار سلیمانی در زمان و مکان مناسب روبرو خواهند شد».

در بیانیه شورای عالی امنیت ملی خطاب به آمریکا آمده است: «آمریکا بداند که حمله جنایتکارانه بر علیه سردار سلیمانی، بزرگترین خطای راهبردی آن کشور در منطقه غرب آسیا بوده و آمریکا از تبعات این اشتباه محاسباتی به آسانی رهایی نخواهد یافت».

در بخشی از این بیانیه هدف قرار گرفتن قاسم سلیمانی از سوی نیروهای آمریکایی «انتقام داعش و تروریست‌های تکفیری از فرماندهان بزرگ مبارزه با تروریسم» اعلام شده، عملیاتی که به نوشته امضاکنندگان این بیانیه «به دست آمریکا علیه نمادهای افتخارآمیز اضمحلال تروریسم در عراق و سوریه صورت گرفت.»

بیانیه جلسه فوق‌العاده شورای عالی امنیت ملی همچنین با اشاره به این که این شورا «تصمیات مقتضی را اتخاذ نموده» اعلام کرده که «رژیم ایالات متحده آمریکا مسئول عواقب کلیه تبعات این ماجراجویی جنایتکارانه خواهد بود».

قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس و ابومهدی مهندس از رهبران حشد شعبی در ساعات اولیه صبح روز جمعه در حمله نیروهای آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد کشته شدند.

برخی تحلیلگران سیاسی معتقدند که تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده به ترور قاسم سلیمانی و همراهانش تنش میان آمریکا و ایران را به شدت افزایش خواهد داد و راه‌های صلح آمیز حل مناقشات میان دو طرف را از هر زمان دیگری کم رنگ‌تر خواهد کرد.