شورای عالی امنیت ملی ایران: جنایتکاران با انتقام سخت روبرو خواهند شد

 شورای عالی امنیت ملی ایران: جنایتکاران با انتقام سخت روبرو خواهند شد
Copyright خبرگزاری ایرنا
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بیانیه جلسه فوق‌العاده شورای عالی امنیت ملی همچنین با اشاره به این که این شورا «تصمیات مقتضی را اتخاذ نموده» اعلام کرده است که «رژیم ایالات متحده آمریکا مسئول عواقب کلیه تبعات این ماجراجویی جنایتکارانه خواهد بود».

شورای عالی امنیت ملی ایران که روز جمعه برای بررسی کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس در عراق تشکیل جلسه داده بود با انتشار بیانیه‌ای با تهدید آمریکا اعلام کرد: «این جنایتکاران با انتقام سخت منتقمین خون سردار سلیمانی در زمان و مکان مناسب روبرو خواهند شد».

آگهی

در بیانیه شورای عالی امنیت ملی خطاب به آمریکا آمده است: «آمریکا بداند که حمله جنایتکارانه بر علیه سردار سلیمانی، بزرگترین خطای راهبردی آن کشور در منطقه غرب آسیا بوده و آمریکا از تبعات این اشتباه محاسباتی به آسانی رهایی نخواهد یافت».

در بخشی از این بیانیه هدف قرار گرفتن قاسم سلیمانی از سوی نیروهای آمریکایی «انتقام داعش و تروریست‌های تکفیری از فرماندهان بزرگ مبارزه با تروریسم» اعلام شده، عملیاتی که به نوشته امضاکنندگان این بیانیه «به دست آمریکا علیه نمادهای افتخارآمیز اضمحلال تروریسم در عراق و سوریه صورت گرفت.»

بیانیه جلسه فوق‌العاده شورای عالی امنیت ملی همچنین با اشاره به این که این شورا «تصمیات مقتضی را اتخاذ نموده» اعلام کرده که «رژیم ایالات متحده آمریکا مسئول عواقب کلیه تبعات این ماجراجویی جنایتکارانه خواهد بود».

قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس و ابومهدی مهندس از رهبران حشد شعبی در ساعات اولیه صبح روز جمعه در حمله نیروهای آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد کشته شدند.

برخی تحلیلگران سیاسی معتقدند که تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده به ترور قاسم سلیمانی و همراهانش تنش میان آمریکا و ایران را به شدت افزایش خواهد داد و راه‌های صلح آمیز حل مناقشات میان دو طرف را از هر زمان دیگری کم رنگ‌تر خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

علی‌اکبر احمدیان، دبیر جدید شورای عالی امنیت ملی ایران کیست؟

بالا گرفتن تنش‌ها در تنگه هرمز؛ آمریکا برای مقابله با ایران در خلیج فارس آماده می‌شود

تهران و واشنگتن در مسیر توافق؛ آیا آزادی زندانیان به معنای کاهش تنش‌ها میان ایران و آمریکاست؟