Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

شورش در یک زندان مکزیک ۱۶ کشته برجای گذاشت

شورش در زندانی در مکزیک
شورش در زندانی در مکزیک Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کارشناسان محلی وقوع درگیری و موارد متعدد برخوردهای خشونت‌آمیز در زندان‌های مکزیک را ناشی از ازدحام بالای جمعیت زندانی و نیز حضور باندهای سازمان‌یافته در بازداشتگاه‌ها عنوان کرده‌اند.

آگهی

شورش در یکی از زندان‌های مکزیک که با درگیری مسلحانه میان زندانیان همراه بود دست ۱۶ کشته و پنج مجروح برجای گذاشت. برخی رسانه‌های محلی منشا نزاع و درگیری میان زندانیان را یک مسابقه فوتبال عنوان کرده‌اند.

مقامات محلی در مکزیک با اعلام این خبر تصریح کردند که در جریان این شورش درونی، گروه‌هایی از زندانیان با اسلحه کمری و چاقو به جان هم افتادند و در این میان شانزده تن از آنها کشته شدند.

وزارت امنیت عمومی مکزیک نیز با تایید این خبر یادآور شده است که ناآرامی در زندان ایالت زاکاتکاس تحت کنترل درآمده و چندین قبضه سلاح گرم و نیز چاقو کشف و ضبط شده است.

در بیانیه وزارت امنیت عمومی مکزیک آمده است که یک زندانی حامل سلاح سرد دستگیر شده و سه قبضه سلاح کمری و چندین قبضه چاقو که در نزاع از آن استفاده شده نیز در بازرسی از بند‌های زندان کشف و ضبط شده‌اند.

مقامات زندان پس از این درگیری برای یافتن احتمالی سلاح‌های دیگر کلیه سلول‌ها را بار دیگر مورد بازرسی قرار دادند. این در حالیست که زندان ایالت زاکاتکاس،‌ جایی که نزاع و درگیری مسلحانه در آن ۱۶ نفر را به کشتن داد به همراه یک زندان دیگر در همین منطقه اوایل هفته جاری مورد بازرسی قرار گرفته بود.

کارشناسان محلی وقوع درگیری و موارد متعدد برخوردهای خشونت‌آمیز در زندان‌های مکزیک را ناشی از ازدحام بالای جمعیت زندانی و نیز حضور باندهای سازمان‌یافته در بازداشتگاه‌ها عنوان کرده‌اند.

یکی از آخرین موارد شورش در زندان‌های مکزیک به ماه اکتبر باز می‌گردد. در جریان این واقعه ۶ نفر از جمله رئیس یک باند تبهکار فعال در زمینه قاچاق مواد مخدر در یکی از زندان‌های ایالت مورلوس واقع در مرکز مکزیک کشته شدند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتراض به افزایش خشونت‌ها علیه زنان در مکزیکوسیتی

حمله مردان مسلح به یک بار در مکزیک ۲۳ کشته بر جای گذاشت

پدر معترض اعدام‌شده در ناآرامی‌های سال ۱۴۰۱ ایران به شش سال زندان محکوم شد