Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دبیر کل سازمان ملل خواستار نقش‌آفرینی بیشتر جوانان در شکل‌دهی آینده جهان شد

 دبیر کل سازمان ملل خواستار نقش‌آفرینی بیشتر جوانان در شکل‌دهی آینده جهان شد
Copyright عکس از آسوشیتدپرس
Copyright عکس از آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آنتونیو گوترش سپس با خطاب قرار دادن نسل جوان تاکید کرد: «از اقدام برای مقابله با تغییرات آب و هوایی، برابری جنسیتی و عدالت اجتماعی گرفته تا مسائل حقوق بشری نسل شما درخط مقدم قرار و مرکز توجهات قرار داد. اشتیاق و اراده شما (برای حل این مشکلات) برای من الهام بخش است.»

آگهی

آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت فرا رسیدن سال نو میلادی ضمن اشاره به معضلاتی که پیش روز جهانیان است خواستار مشارکت بیشتر جوانان برای حفاظت از کره زمین شد.

آقای گوترش در اظهارات خود گفت در حالی سال ۲۰۲۰ آغاز می‌شود «که بی اعتمادی و ناامنی جهان پیرامون ما را پر کرده است.»

وی در این پیام ویدیویی که در صحن مجمع عمومی سازمان ملل متحد تصویربرداری شده ضمن تاکید بر روند رو به رشد نابرابری و نفرت، از جهانی یاد می‌کند که «درگیر جنگ‌های متعدد شده» و به واسطه »تغییرات اقلیمی به شکلی غیرمعمول در حال گرم شدن است.»

دبیر کل سازمان ملل متحد در این خصوص افزود: «تغییرات آب و هوایی مشکل جهان ما در بلند مدت نیست بلکه خطری است که در حال حاضر ما را تهدید می‌کند. ما نمی‌توانیم در این شرایط که سیاره در حال سوختن است نسلی بی تفاوت باشیم.»

آنتونیو گوترش سپس با خطاب قرار دادن نسل جوان که از آن به عنوان منبع امید یاد می‌کند پیام سال نو خود را اینگونه ادامه می‌دهد: «از اقدام برای مقابله با تغییرات آب و هوایی، برابری جنسیتی وعدالت اجتماعی گرفته تا مسائل حقوق بشری نسل شما درخط مقدم قرار و مرکز توجهات قرار دارد. اشتیاق و اراده شما (برای حل این مشکلات) برای من الهام بخش است.»

دبیرکل سازمان ملل در این خصوص تاکید می‌کند: «شما به درستی خواستار نقش‌آفرینی در شکل دهی به آینده هستید و من با شما همراه هستم. سازمان ملل متحد نیز در کنار شما و متعلق به شما است.»

آقای گوترش همچنین با بیان اینکه سازمان ملل متحد سال ۲۰۲۰ هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس خود را جشن می‌گیرد، به یک دهه تلاش و اقدام این سازمان برای رسیدن به اهداف مورد نیاز جهت توسعه پایدار و در پیش گرفتن رویکردی متوازن و منصفانه در جهانی سازی اشاره کرد و گفت: «امسال جهان به جوانانی نیاز دارد که همچنان به اظهارنظر ادامه دهند، بزرگ فکر کنند و حد و مرزها را تغییر دهند.»

دبیر کل سازمان ملل متحد در پایان ضمن آرزوی صلح و خوشبختی در سال ۲۰۲۰ از جوانان خواست تا حرکت در این مسیر ادامه دهند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان ملل متحد: گرمای دهه ۲۰۱۹-۲۰۱۰ استثنایی بود

تداوم خشونت ها در عراق؛ درخواست تظاهرکنندگان برای مداخله سازمان ملل متحد

دبیرکل سازمان ملل متحد خواستار پایان درگیری‌ها در بندر عدن یمن شد