Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

معرفی جذاب‌ترین فرصت‌های سرمایه‌گذاری در خارج از ایران

معرفی جذاب‌ترین فرصت‌های سرمایه‌گذاری در خارج از ایران
Copyright عکس از آسوشیتدپرس
Copyright عکس از آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سه بازار بین‌المللی که طی سال ۲۰۱۹ میلادی بیش از بورس آمریکا سود دادند، کدامند؟

آگهی

بر خلاف سال ۲۰۱۸ میلادی که اکثر سرمایه‌گذاری‌ها با بازده منفی بازارهای مالی مواجه می‌شد، طی سال ۲۰۱۹ نه تنها فرصت‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری مهیا شد بلکه سودآورترین گزینه‌ها در بازارهای کمتر شناخته شده جهان پدیدار شد.

با وجود بروز نگرانی‌هایی در خصوص فرجام جنگ تجاری چین و آمریکا و یا سرنوشت نامعلوم برکسیت، بازارهای مالی جهان تحت تاثیر تغییر سیاست بانک‌های مرکزی و آغاز روند کاهش نرخ‌های بهره روزهای پرورنقی را سپری کردند.

به عنوان نمونه، در بازار سهام ایالات متحده رکورد شاخص‌ها شکسته شد و بازده متوسط بازارهای مالی به ۳۰ درصد رسید. با این حال در گوشه و کنار جهان بازارهایی بودند که سود بیشتری به سرمایه‌گذاران خود اعطا کردند.

روسیه

هرچند اقتصاد روسیه در سال ۲۰۱۹ چنان تحت تاثیر منفی تحریم‌های اقتصادی آمریکا قرار داشت که خیابان‌های مسکو را در تابستان گذشته به محل اعتراض به وضعیت بد اقتصادی بدل کرد ولی بازدهی بازار سرمایه این کشور بر پایه دلار آمریکا در جایگاه نخست جهان قرار گرفت.

ثبات نسبی حاکم بر بازار جهانی نفت این امکان را به بانک مرکزی دومین تولیدکننده نفت جهان داد تا ضمن حفظ نسبی ارزش روبل، نرخ بهره بانکی را طی ۵ مرحله کاهش دهد. بدین ترتیب شاخص آرتی‌اِس که متوسط بهای سهام ۵۰ شرکت بزرگ‌تر بورس مسکو را نشان می‌دهد، طی سال ۲۰۱۹ میلادی بیش از ۵۰ درصد رشد کرده است.

یونان

یونان یک دهه پس از گرفتار آمدن در دام بحران اقتصادی فراگیر و تحمل برنامه‌های ریاضت اقتصادی، در سال ۲۰۱۹ نه تنها تحت تاثیر حمایت مالی اتحادیه اروپا با رشد اقتصادی و سرمایه‌گذاری مواجه بود بلکه شاخص بازار سهام این کشور نیز رکوردی جهانی از خود بر جای گذاشت.

بورس آتن بر پایه نرخ دلار طی ۱۲ ماه گذشته بازده متوسط ۴۴ درصدی را شاهد بوده است.

پالادیوم

قیمت این فلز کمیاب در سال ۲۰۱۹ بیش از ۵۰ درصد رشد کرد و بهای هر اونس آن به نزدیکی ۲ هزار دلار رسید. بدین ترتیب پالادیوم بالاترین رشد قیمت را در بازار فلزات به خود اختصاص داد.

کارشناسان عرضه محدود این فلز را در برابر رشد تقاضای آن در صنعت خودرو به ویژه برای تولید موتورهای سازگار با محیط زیست، علت اصلی جهش قیمت آن می‌دانند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سقوط بورس‌های اروپا در پی مجازات تجاری آمریکا علیه چین، برزیل و آرژانتین

برآورد اندازه واقعی بازار سهام ایران؛ نرخ رشد بورس تهران چقدر است؟

رونق بورس ریاض و تهران؛ رقابت برای عادی‌سازی حملات پهپادی