شلیک کاتیوشا به سوی پایگاه نظامیان آمریکا در شمال بغداد

شلیک راکت کاتیوشا به سوی نیروهای داعش در عراق در سال ۲۰۱۷
شلیک راکت کاتیوشا به سوی نیروهای داعش در عراق در سال ۲۰۱۷   -  Copyright  عکس از ای پی
نگارش از یورونیوز فارسی

این حمله درست ساعاتی پس از آن صورت می‌گیرد که ایالات متحده به پنج مرکز گروه شبه‌نظامی کتائب حزب‌الله در عراق و سوریه حمله کرد.

مقامات عراقی اعلام کردند شامگاه یکشنبه چهار راکت کاتیوشا به نزدیکی «پایگاه تاجی» در نزدیکی بغداد، که پناهگاه سربازان آمریکایی نیز هست، اصابت کرد. بنابر اعلام مقامات عراقی در جریان این حمله کسی کشته یا زخمی نشده است.

این حمله درست ساعاتی پس از آن صورت می‌گیرد که ایالات متحده به پنج مرکز گروه شبه‌نظامی کتائب حزب‌الله در عراق و سوریه حمله کرد. حمله‌ای که بنابر اعلام برخی رسانه‌ها ۱۵ کشته در بر داشته که یک فرماندهٔ شبه‌نظامیان حشد‌الشعبی نیز در میان آنان بوده است. 

مقامات آمریکایی اعلام کردند «حملهٔ به گروه کتائب حزب‌الله که تحت حمایت ایران است» برای «کاستن از توان این گروه در حمله‌های احتمالی آتی به نیروهای ائتلاف» صورت گرفته است. 

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

پایگاه تاجی که در شمال بغداد واقع شده یکی از بزرگترین پایگاه‌های نظامی عراق است که شماری از نیروهای آمریکایی را نیز در خود جای داده است. 

در ماه ژوئیه و همزمان با اوج گرفتن تنش میان ایران و ایالات متحده نیز سه راکت به نزدیکی پایگاه تاجی اصابت کرد که تلفاتی در بر نداشت. 

**بیشتر بخوانید: **

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

تنش میان ایران و آمریکا