طالبان کنشگران صلح‌طلب را در غرب افغانستان ربودند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
طالبان کنشگران صلح‌طلب را در غرب افغانستان ربودند
کپی رایت  AP   -   David Guttenfelder

محیب‌الله محیب، سخنگوی پلیس افغانستان روز چهارشنبه ۲۵ دسامبر گفت که طالبان کاروانی از خودروها را در غرب افغانستان به دام انداختند و ۲۶ کنشگر حرکت مردمی صلح خواهان را ربودند.

وی در توضیح این اتفاق گفت: «طالبان کاروانی از شش خودرو را متوقف کردند، سپس سوار خودروها شدند و کنشگران را به مکانی نامعلوم بردند.»

این اتفاق شب گذشته در مسیر شاهراه هرات-فراه در حالی که کنشگران این جنبش در حال حرکت به سمت ولایت نیمروز بودند رخ داد.

پلیس فراه می‌گوید که تلاش‌ها برای ردیابی افراد ربوده شده همچنان ادامه دارد. این کنشگران صلح‌طلب، روستا به روستا راهپیمایی صلح برپا می‌کردند.

بسم‌الله وطن‌دوست، سخنگوی جنبش صلح‌خواهان افغانستان می‌گوید که ۲۷ نفر از نیروهای آن‌ها توسط طالبان ربوده شده‌اند. این در حالی است که پلیس شمار افراد ربوده شده را ۲۶ نفر عنوان کرده است.

طالبان که پیش از این در فراه فعال بوده‌اند، مسئولیت آدم ربایی‌ها را برعهده نگرفته‌اند با این حال، آقای وطن‌دوست می‌گوید که بزرگان قبایل در این ولایت بلافاصله اقدام به مذاکره با طالبان برای آزادی این کنشگران کرده‌اند.

وی افزود: «خطوط تلفن در منطقه خراب شده و گرفتن اطلاعات دشوار است.»

پیش از این اعضای این کاروان در ولسوالی موسی قلعه ولایت هلمند توسط طالبان به جای نامعلوم انتقال داده شده بودند که پس از چندین روز رها شدند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، طالبان در حال حاضر تقریبا نیمی از خاک افغانستان را در کنترل خود دارد یا حضور این گروه در آن پررنگ است و از سوی دیگر این گروه در قوی‌ترین شرایط از زمان حمله سال ۲۰۰۱ آمریکا به افغاستان قرار دارند.