پوتین طولانی‌ترین پل ریلی اروپا را بین روسیه و کریمه افتتاح کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
 پوتین طولانی‌ترین پل ریلی اروپا را بین روسیه و کریمه افتتاح کرد
کپی رایت  AP

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه روز دوشنبه ۲۳ دسامبر پل ریلی که روسیه را به شبه جزیره کریمه متصل می‌کند افتتاح کرد. روسیه شبه جزیره کریمه اوکراین را در سال ۲۰۱۴ میلادی به خاک خود ضمیمه کرد.

این پل ۱۹ کیلومتری طولانی‌ترین پل ریلی در اروپا به شمار می‌آید. پوتین در مراسم افتتاح این پروژه سوار بر قطار و به همراه مجریان پروژه و کارگران از پل ریلی تازه‌ساز دیدن کرد.

هدف از این پروژه ۳.۶ میلیارد دلاری تقویت روابط میان روسیه و شبه جزیره کریمه از طریق جذب گردشگر و افزایش میزان حمل و نقل به کریمه عنوان شده است.

پوتین ساخت این پل را به کارگرانی که در مراحل ساخت آن همکاری داشتند تبریک گفت و در جمع آنها تاکید کرد: «ساخت این پل توانایی ما را در اجرای پروژه‌های بزرگ زیرساختی اثبات کرد.»

پیش‌بینی می‌شود ۱۴ میلیون مسافر و حدود ۱۳ میلیون تن بار
در سال آینده از طریق این پل جابه‌جا شوند
ولادیمیر پوتین

به گفته رئیس‌جمهوری روسیه «پیش‌بینی می‌شود ۱۴ میلیون مسافر و حدود ۱۳ میلیون تن بار در سال آینده از طریق این پل جابه‌جا شوند.»

هر چند تردد مسافران در این خط ریلی در روز دوشنبه ۲۳ دسامبر کلید خورد اما به گفته وزیر حمل‌ونقل روسیه قطارهای باری از ژوئیه سال آینده در این مسیر فعالیت‌شان را آغاز خواهند کرد.

تصمیم روسیه به الحاق شبه جزیره کریمه اوکراین به خاک خود، انتقاد و محكومیت گسترده بین‌المللی خصوصا آمریكا و اتحادیه اروپا و اعمال تحریم علیه مسکو را بدنبال داشت.

به توییتر یورونیوز بپیوندید