Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نانسی پلوسی: ترامپ «تهدید دائمی» برای امنیت آمریکا است

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا
نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

چهل و پنجمین رئیس جمهوری ایالات متحده که قرار است سال ۲۰۲۰ برای به دست گرفتن دومین دوره ماموریت خود در انتخابات ریاست جمهوری مبارزه کند تنها در صورتی استیضاح می‌شود که دو سوم نمایندگان مجلس سنا به طرح استیضاح احتمالی مجلس نمایندگان رای مثبت دهند.

آگهی

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز سه شنبه در جریان جلسه بحث و بررسی استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را تهدیدی دائمی برای امنیت کشورش خواند.

خانم پلوسی که پیشتر با موافقت خود راه را برای کلید خوردن طرح رئیس جمهوری در مجلس نمایندگان هموار کرده بود همچنین یادآور شد که دمکرات‌ها «گزینه دیگری» غیر از به جریان انداختن طرح استیضاح در اختیار نداشتند.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا که در جمع نمایندگان سخن می‌گفت در ادامه تصریح کرد: «اقدامات غیرمسئولانه رئیس جمهوری به گونه‌ای بود که طرح اتهام بر ضد وی را ضروری و لازم می‌کرد و وی گزینه دیگری پیش روی ما نگذاشت.»

این سخنان در جریان نشست ویژه مجلس نمایندگان ایراد می شود که قرار است در نهایت به رای گیری در خصوص استیضاح رئیس کاخ سفید منجر شود. نتیجه مثبت این رای‌گیری با توجه موافقت کمیسیون ویژه رسیدگی به طرح استیضاح و نیز چراغ سبز کمیته قضایی مجلس نمایندگان بسیار محتمل به نظر می‌رسد.

استیضاح دونالد ترامپ بر دو محور کلی استوار است که سوء استفاده از قدرت و فراهم کردن زمینه دخالت خارجی در انتخابات ریاست جمهوری و نیز کارشکنی بر سر تحقیقات مجلس نمایندگان جهت پیشبرد طرح استیضاح رئوس آن محسوب می‌شوند.

کمیسیون پارلمانی ناظر بر تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ پیش از ارائه طرح به کمیته قضایی در گزارشی تاکید کرده بود که رئیس جمهوری انجام تحقیقاتی به نفع کارزار انتخاباتی‌اش را منوط به دعوت رئیس جمهوری اوکراین به کاخ سفید و نیز کمک نظامی به این کشور کرده است. در گزارش کمیسیون پارلمانی مجلس نمایندگان که اغلب اعضای آن را دموکرات‌ها تشکیل می‌دهند همچنین تاکید شده است که رئیس جمهوری آمریکا بر سر تحقیقات این پرونده «مانع‌تراشی» کرده است.

طرح استیضاح دونالد ترامپ پس از افشای اطلاعاتی در باره گفتگوی تلفنی بحث برانگیز رئیس جمهوری آمریکا با همتای اوکراینی‌اش به جریان افتاد. به موجب اطلاعات درز پیدا کرده، دونالد ترامپ از ولودیمیر زلنسکی خواسته بود در ازاری کمک‌های نظامی به اوکراین، سرویس های امنیتی این کشور تحقیقاتی در باره پرونده فساد فرزند جو بایدن، رقیب مهم دمکرات آقای ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری انجام داده و نتیجه آنرا در اختیار وی قرار دهند.

چهل و پنجمین رئیس جمهوری ایالات متحده که قرار است سال ۲۰۲۰ برای به دست گرفتن دومین دوره ماموریت خود در انتخابات ریاست جمهوری مبارزه کند تنها در صورتی برکنار می‌شود که دو سوم نمایندگان مجلس سنا به طرح استیضاح احتمالی مجلس نمایندگان رای مثبت دهند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طرح کارزار انتخاباتی دموکرات‌ها برای شکست ترامپ چیست؟

کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا دو مادۀ طرح استیضاح ترامپ را تصویب کرد

فشارها برای کناره‌گیری بایدن از رقابت‌ها؛ پلوسی: شانس دموکرات‌ها در انتخابات مجلس هم به خطر می‌افتد