دست کم ۱۴ غیرنظامی در حمله هوایی ارتش سوریه به ادلب کشته شدند

حمله هوایی به منطقه‌ای در استان ادلب سوریه
حمله هوایی به منطقه‌ای در استان ادلب سوریه Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خبرگزاری فرانسه نیز در گزارشی با اشاره به حملات هوایی روز سه شنبه به ادلب از روستای «معصران» به عنوان یکی از مناطق هدف قرار گرفته نام برده و تاکید کرده است که در جریان بمباران یک بازار محلی در این منطقه چهار غیرنظامی جان خود را از دست داده اند.

آگهی

سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه روز سه شنبه از کشته شدن دست کم چهارده غیرنظامی در جریان حملات هوایی ارتش این کشور به مناطقی در استان ادلب خبر داد.

این سازمان در گزارش خود آورده است که حملات روز سه شنبه جنگنده‌های ارتش سوریه به مواضعی در استان ادلب دست کم ۱۴ کشته و بیش از ۱۸ مجروح برجای گذاشته است.

در گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه ضمن اشاره به اینکه کلیه کشته شدگان غیرنظامی بودند، تصریح شده است که توافق آتش بس اواخر ماه اوت در این منطقه از چند هفته پیش با از سرگرفته شدن حملات هوایی و درگیریهای پراکنده میان نظامیان ارتش سوریه و شورشیان به کلی نقض شده بود.

این در حالیست که بنا به گزارش منابع مطلع، حملات نیروهای دولتی سوریه به مناطق تحت کنترل شورشیان از آوریل سال جاری میلادی تا پایان ماه اوت،‌ زمان اعلام آتش بس در این منطقه نزدیک به هزار کشته در میان غیرنظامیان به جای گذاشته و سبب شده بود تا بیش از چهارصد هزار نفر مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شوند.

استان ادلب که از آن به عنوان آخرین پایگاه مخالفان دولت مرکزی سوریه نام می‌برند تحت کنترل نیروهای جهادی عضو هیئت تحریر شام قرار دارد که برخی اعضای آن پیشتر شاخه نظامی القاعده در سوریه را تشکیل می‌دادند.

در این استان و دیگر مناطق همجوار آن از جمله حلب، حماء و لاذقیه دیگر شاخه های گروه‌های جهادی و نیز گروه‌های تضعیف شده شورشی فعالیت دارند.

خبرگزاری فرانسه نیز در گزارشی با اشاره به حملات هوایی روز سه شنبه به ادلب از روستای «معصران» به عنوان یکی از مناطق هدف قرار گرفته نام برده و تاکید کرده است که در جریان بمباران یک بازار محلی در این منطقه چهار غیرنظامی جان خود را از دست داده اند.

در این گزارش همچنین آمده است که بسیاری از فروشگاه‌های و غرفه‌های عرضه کنندن البسه و مواد غذایی در جریان حمله هوایی به این بازار متحمل خسارات فراوان شده‌اند.

بشار اسد ماه اکتبر گذشته در نخستین بازدید از مناطق جنگی در استان ادلب پس از آغاز مناقشه داخلی در این کشور، از درگیری‌ها در این منطقه به عنوان «نبرد کلیدی» برای پایان دادن به جنگ در کشورش نام برده بود.

مناقشه سوریه از سال ۲۰۱۱ تاکنون دست کم بیش از ۳۷۰ هزار کشته و میلیون‌ها آواره برجای گذشته است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دستکم ۱۱ غیرنظامی از جمله ۸ کودک در حمله ترکیه به شمال سوریه کشته شدند

کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در حمله هوایی به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشق

انفجار مرگبار در منطقه تحت کنترل طرفداران ترکیه؛ خودروی بمب‌گذاری شده در بازاری در شمال سوریه ترکید