انهدام یک شبکه تولید اسکناس های تقلبی در اروپا

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز
انهدام یک شبکه تولید اسکناس های تقلبی در اروپا
کپی رایت  Copyright 2018 The Associated Press. All rights reserved   -   Michael Probst

یوروپل، سازمان پلیس اتحادیه اروپا، روز دوشنبه اعلام کرد که یازده نفر در یورش های هماهنگ در سراسر اروپا بدلیل جعل اسکناس تقلبی دستگیر شده اند.

تعداد اسکناس های ضبط شده از این گروه ۲۶ هزار فقره بوده و نزدیک به ۱.۳ میلیون یورو پول را شامل می شده است.

تحقیقات اولیه در ماه ژوئیه گذشته در پرتغال زمانی آغاز شد که در جریان بازدید از یک چاپخانه، مشخص شد این مکان اسکناس تقلبی چاپ می کند و پنج نفر بدلیل جعل اسکناس بازداشت شدند.

هفته گذشته یوروپل با انجام بیش از ۳۶ عملیات مختلف، که اغلب آنها، ۲۷ مورد، در آلمان بود، موفق به بازادشت اعضای مهم این شبکه چاپ اسکناس جعلی شد.

نیروهای پلیس در اتریش، فرانسه، یونان، ایرلند، لوکزامبورگ و اسپانیا نیز عملیات موفقی برای انهدام این شبکه اروپایی داشتند.

از اعضای این گروه به جز اسکناس تقلبی، اسلحه و موادمخدر، مواد انرژی زا و دوپینگ غیرقانونی و اسناد جعلی و ارزهای مجازی کشف و ضبط شد. یوروپل اعلام کرد یک چاپخانه تولید اسکناس های جعلی در آلمان نیز توسط پلیس مصادره شد.

پول ها اولین بار از طریق پلاتفرم اینترنتی و غیرقانونی موسوم به وال استریت در بازار عرضه شده بود. این پلاتفرم توسط دادستان های آلمانی با کمک یوروپل و پلیس فدرال آمریکا پیشتر بسته شده است. پلاتفرم وال استریت که در دارکنت فعال بود نزدیک به ۱.۱ میلیون عضو و مشتری داشته است.

این پلاتفرم اینترنتی ۵۴۰۰ فروشنده داشته و ۶۳ هزار مورد خرید و فروش از این پلاتفرم انجام گرفته است. از طریق این شبکه اینترنتی مهم ترین خرید و فروش های مواد مخدر از جمله کوکائین و هروئین و حشیش و آمفتامین ها انجام می گرفته است.