انتخابات ۲۰۱۹ بریتانیا؛ اهانت آنلاین به نامزدها ۴ برابر شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
انتخابات ۲۰۱۹ بریتانیا؛ اهانت آنلاین به نامزدها ۴ برابر شد
Copyright  عکس از رویترز

میزان اهانت به نامزدهای انتخابات پارلمانی بریتانیا در مقایسه با دوره پیشین ۴ برابر شده است.

شرکت «پولی‌مونیتور» که در حوزه فناوری‌های سیاسی فعالیت دارد، با رصد ۱۴۰ هزار توییت نامزدهای انتخابات پارلمانی بریتانیا در نخستین روز آغاز تبلیغات به این نتیجه رسیده که ۱۶.۵ نامزدها با واکنش‌های اهانت‌آمیز مواجه شده‌اند.

این شرکت با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که این میزان اهانت در مقایسه با انتخابات سراسری سال ۲۰۱۷ تقریبا ۴ برابر شده است. البته این اطلاعیه نشان می‌دهد که تمرکز اصلی اهانت‌ها بر ۱۵۰ نامزد از مجموع ۲ هزار و ۵۰۳ نامزد بوده و در این میان ۷۹ درصد نامزدها هیچ توهینی دریافت نکرده‌اند.

مطابق بررسی شرکت «پولی‌مونیتور»، بوریس جانسون، نخست وزیر، جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر و جو سوینسون از حزب لیبرال دموکرات هر یک به ترتیب ۵۴۴۴، ۲۵۵۰ و ۲۰۷۰ پیام توهین‌آمیز در یافت کرده‌اند.

چهره‌های پیشرو در حزب محافظه‌کار از جمله مایکل گوو، ساجد جاوید، مت هنکوک و جیمز کلورلی و نیز اعضای برجسته حزب کارگر همچون دیان ابوت، کیر استارمر و کارولین لوکاس، نماینده حزب سبز ، 10 نفر بعدی هستند که بیشترین توهین‌ها متوجه آنها بوده است.

در گزارشی که پارلمان بریتانیا اوایل سال جاری منتشر کرد، تصریح شده بود که تهدید و توهین علیه نمایندگان پارلمان به امری عادی بدل شده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید