آمریکا تحریم‌های جدید بر صنایع حمل و نقل هوایی و دریایی ایران وضع کرد

 آمریکا تحریم‌هایی جدید بر صنایع حمل و نقل هوایی و دریایی ایران وضع کرد
آمریکا تحریم‌هایی جدید بر صنایع حمل و نقل هوایی و دریایی ایران وضع کرد Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بر اساس گزارش وزارت خرانه داری آمریکا دو فرد، پنج نهاد و شرکت مرتبط با ایران و دو کشتی تحت پرچم این کشور به فهرست تحریم های ایالات متحده اضافه شده اند.

آگهی

ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد در ادامه سیاست فشار حداکثری به ایران سه شرکت فعال این کشور در زمینه حمل و نقل به دلیل آنچه کمک به انتقال «سلاح‌های کشتار جمعی» خوانده شده تحت تحریم قرار می‌گیرند.

بر اساس گزارش وزارت خرانه داری آمریکا دو فرد، پنج نهاد و شرکت مرتبط با ایران و دو کشتی تحت پرچم این کشور به فهرست تحریم های ایالات متحده اضافه شده اند.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه با اعلام تحریم‌های جدید بر ضد نقش چند شرکت ارائه دهنده خدمات هوایی و نیز یک شبکه دریایی این کشور که به ادعای وی در انتقال و جابجایی سلاح‌های کشتار جمعی و نیز ارسال سلاح و تجهیزات به یمن دست داشته اند را علت وضع تحریم‌های جدید عنوان کرد.

شرکت هواپیمایی ماهان از جمله این نهاد‌ها است که پیشتر نیز تحت تحریم‌های آمریکا قرار داشت. وزارت خزانه داری آمریکا در دور جدید تحریم های خود بر ضد صنایع هوایی ایران این بار سه شرکت دیگر ارائه دهنده خدماتی هوایی و گردشگری را به دلیل ارتباط با شرکت ماهان تحت تحریم‌ها قرار داده است. «گیت ویک» GATEWICK مستقر در امارات،‌ «گومی» GOMEI که مقر آن در هنگ کنگ است و نیز جهان دستینیشنز JAHAN DESTINATIONS سه شرکت خدمات هوایی و گردشگری هستند که نامشان در فهرست تحریم‌های جدید آمریکا گنجانده شده است.

عبدالحسین خدری، مدیر عامل شرکت خدری جهان دریا از جمله افرادی است که در دور جدید اعمال محدودیت‌های اقتصادی آمریکا بر ضد ایران به دلیل ارتباط با سپاه پاسداران ایران تحت تحریم قرار گرفته است. همچنین دو شرکت کشتیرانی موسوم به «خدری جهان دریا» و «راه ابریشم دریایی» به دلیل مرتبط بودن با این فرد به فهرست تحریم‌های آمریکا افزوده شده‌اند.

به گزارش وزارت خرانه داری آمریکا دو شناور دریایی مرتبط با شرکت خدری جهان دریا را که از آنها به عنوان «ژنو ۱۱» و «ژنو ۱۲» نام برده شده به دلیل دور زدن تحریم های ایران و نیز دست داشتن در انتقال تسلیحات به سوریه و یمن تحت تحریم قرار داده است.

ایالات متحده آمریکا هشتم مه سال گذشته میلادی همانطور که دونالد ترامپ در مبارزات انتخاباتی وعده داده بود ضمن اعلام خروج یکجانبه از توافق هسته ای وین کلیه تحریم‌های گذشته بر ضد ایران را دوباره بازگرداند.

واشنگتن تنها به این اقدام اکتفا نکرد و با تشدید و اعمال تحریم های جدید سیاست اعمال فشار حداکثری بر ضد ایران برای وادار کردن تهران به گفتگوهای تازه بر سر برنامه هسته‌ای و دیگر موضوعات چالش برانگیز در روابط دو کشور از جمله برنامه توسعه موشکی و نیز نفوذ در کشورهای خاورمیانه را در پیش گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

معطلی ۲ ماهه کشتی‌های ایرانی در بنادر چین؛ بازرگانان: علت، تبعیت پکن از تحریم‌ آمریکاست

فرمانده کل سپاه پاسداران: اقتصاد ایران در اثر تحریم‌ها جان گرفت

گزارش رویترز: چگونه تاجران نفتی تحریم‌های آمریکا علیه ایران را دور می‌زنند؟