یک اجرای هنری در کالیفرنیا: مریم مقدس و عیسی مسیح پشت میله‌های زندان 

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
یک اجرای هنری در کالیفرنیا: مریم مقدس و عیسی مسیح پشت میله‌های زندان 

کلیسایی در ایالت کالیفرنیای آمریکا برای گرمیداشت سال جدید میلادی یک کار هنری با ایده حمایت از خانواده مهاجران اجرا کرده است. در این اجرای هنری مجسمه‌هایی از مریم مقدس، عیسی مسیح و یوسف به نمایش در آمده است. در برخی روایت‌های مسیحی از یوسف نجار به عنوان نامزد یا همسر حضرت مریم یاد شده است.

در اجرای هنری کلیسای کلارمونت که در گوشه خیابان به نمایش آمده تصاویر عیسی مسیح، مسیح تازه متولد شده و مریم مقدس هر کدام در یک قفس به چشم می‌خورد.

کارن کلارک از کلیسای کلارمونت در کالیفرنیا در این باره می‌گوید: «گروهی که هر سال برای جشن نمایش تولد مسیح برنامه‌ریزی می‌کنند متفق‌القول تصمیم گرفتند که باید به شکلی جدا افتادگی خانواده‌های پناهجو در مرزها را در برنامه نمایش امسال نشان دهیم.»

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده سختگیری‌ها در مرز آمریکا با مکزیک را برای ورود مهاجران افزایش داده است با این هدف که مهاجرت غیرقانونی را کاهش دهد. ساخت دیوار میان آمریکا و مکزیک از ایده‌های انتخاباتی دونالد ترامپ بوده و همچنان توسط او دنبال می‌شود.

در این اجرای هنری خانواده مقدس از هم جدا و در قفس خود محصور شده‌اند.

در این نمایش هنری همچنین سیم‌های خاردار در کنار ستاره کریسمس به نمایش درآمده است.

خانم کلارک درباره ویژگی‌های این اجرای هنری گفت: «اجرای این نمایش هنری با تاکید بر حضور این چهره‌های مقدس در زندان به نماد احترام و همدلی با تمامی خانواده‌هایی است که در مرز ایالات متحده و مکزیک درخواست پناهندگی کرده و بی‌نام و نشان‌ هستند.»

دونالد ترامپ دموکرات‌ها را به دلیل مخالفت با طرح‌های مهاجرتی اش از جمله ساخت دیوار در مرز مکزیک، مورد انتقاد قرار داده است.

بیش از ۳۰۰ هزار مهاجر که قصد ورود به آمریکا داشته‌‌اند، بین ماههای ژانویه تا آوریل سال جاری در مرز آمریکا با مکزیک دستگیر شده‌اند.

مهاجرانی که اکثرا از گواتمالا، هندوراس و السالوادور راهی آمریکا شده‌اند.

به توییتر یورونیوز بپیوندید