رکوردشکنی بودجه حوزه‌های علمیه در بودجه ۹۹؛ منابع نهادهای موازی چقدر رشد کرد؟

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
رکوردشکنی بودجه حوزه‌های علمیه در بودجه ۹۹؛ منابع نهادهای موازی چقدر رشد کرد؟
کپی رایت  عکس از وب‌سایت رسمی رهبر ایران

مطابق لایحه بودجه سال ۱۳۹۹، مجموع بودجه نهادهای موازی و مراکز مذهبی و تبلیغاتی در سال آینده خورشیدی به بیش از ۵ هزار و ۱۰۵ میلیارد تومان می‌رسد که در مقایسه با سال جاری حدود ۴.۸ درصد کاهش خواهد یافت.

در صورت تصویب لایحه بودجه پیشنهادی دولت در مجلس ایران، همزمان با کاهش ۳۰ درصدی بودجه سازمان بسیج، بودجه مرکز خدمات حوزه‌های علمیه در میان نهادهای موازی و مذهبی حکومت ایران بالاترین رقم بودجه را به خود اختصاص خواهد داد.

البته افزون بر این، شورای عالی حوزه‌های علمیه، دفتر تبلیغات اسلامی حوزه‌های علمیه قم، شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه خواهران و شورای برنامه‌ریزی، مدیریت حوزه‌های علیمه خراسان و حمایت از مدارس علوم دینی اهل سنت، ردیف های بودجه جداگانه‌ای دارند که مجموع بودجه حوزه‌های علمیه را به بیش از ۲ هزار میلیارد تومان می‌رساند.

همچنین «جامعه المصطفی العالمیه» که مسئولیت تربیت طلاب خارجی و تبلیغ مذهبی در خارج از ایران را بر عهده دارد، با رشد ۵۳ درصدی بودجه مواجه خواهد شد و بودجه‌ای بالغ بر ۳۰۸ میلیارد تومان خواهد داشت.

مجموع بودجه پیشنهادی برای نهادهای موازی و مراکز مذهبی و تبلیغاتی در سال ۱۳۹۹ معادل معادل ۱۸.۹ درصد افزایش درآمدی است که دولت از محل افزایش ۳ برابری قیمت بنزین به دنبال آن است.

بیشتر بخوانید:بودجه سال ۱۳۹۹؛ آیا بنیادهای رهبری همچنان از پرداخت مالیات معافند؟

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید