Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تغییرات اقلیمی باعث «کوچک شدن» پرندگان شده است

تغییرات اقلیمی باعث «کوچک شدن» پرندگان شده است
Copyright NPS
Copyright NPS
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نتایج یک تحقیق که به تازگی منتشر شد، نشان می‌دهد در اثر تغییرات آب و هوایی و گرمایش زمین، اندازه پرندگان در آمریکا کوچک‌تر شده است.

آگهی

نتایج یک تحقیق که به تازگی منتشر شده، نشان می‌دهد در اثر تغییرات آب و هوایی و گرمایش زمین، اندازه پرندگان در آمریکا کوچک‌تر شده است.

دیوید ویلارد، پرنده‌شناس که برای حدود چهل سال است به سرشماری و اندازه‌گیری پرندگان مشغول است می‌گوید داده‌های تیم او نشان می‌دهد پرندگان مهاجر آمریکای شمالی با گذشت زمان کوچک‌تر شده‌اند.

نتایج تحقیق آقای ویلارد و همکارانش که در نشریه «اکولوژی لترز» منتشر شده، نشان می‌دهد پاهای پرندگان کوتاه‌تر و بال‌هایشان بلندتر شده‌ است در حالی که همزمان از وزن آن‌ها کاسته شده است.

به گفتۀ این محققان، تغییر در اندازه پرندگان نتیجه تغییرات اقلیمی و بالا رفتن دمای زمین است. دانشمندان معتقدند حیواناتی که در آب و هوای سرد زندگی می‌کنند بزرگ‌تر از حیوانات مناطق گرمسیر هستند زیرا برای گرم ماندن نیاز به وزن اضافی دارند. پرندگان نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

محققان همچنین می‌گویند بلندتر شدن بال پرندگان به این دلیل است که آن‌ها با تغییرات جدید ناچارند مسافت بیشتری را برای یافتن زیستگاه جدید پرواز کنند.

برایان ویکس، دستیار پرفسور در دانشگاه میشیگان می‌گوید: «ما دریافتیم که تقریبا تمامی گونه‌ها کوچکتر شده‌اند. گونه‌ها تقریبا متنوع بودند اما به یک شکل واکنش نشان داده‌اند و تغییر کرده‌اند. این یک‌دستی شوکه‌کننده بود.»

پژوهشگران تحقیق خود را روی بیش از ۷۰ هزار پرنده از ۵۲ گونه متعلق به سال‌های ۱۹۷۸ تا ۲۰۱۶ میلادی انجام داده‌اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کبوتری که خود را از آمریکا به استرالیا رسانده بود کشته می‌شود

قوی سفید سوگوار باعث تأخیر بیست‌وسه قطار در آلمان شد

حمل و نقل هوایی در سال ۲۰۲۴ با جابجایی حدود ۵ میلیارد مسافر رکورد خواهد زد