Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اردوغان: اگر ناتو جنگ ترکیه با «تروریست‌‌ها» را قبول نکند، برنامه دفاعی شرق اروپا را مختل می‌کنیم

اردوغان: اگر ناتو جنگ ترکیه با «تروریست‌‌ها» را قبول نکند، برنامه دفاعی شرق اروپا را مختل می‌کنیم
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اردوغان:‌ «با کمال میل، می توانیم دور هم جمع شویم و درباره این موضوعات حرف بزنیم اما اگر دوستان ما در ناتو سازمان‌هایی که ما سازمان‌‌های تروریستی می دانیم را به این عنوان به رسمیت نشناسند، ما با هر اقدام که در نشست ناتو تصمیم گرفته شود مخالفت می کنیم.»

آگهی

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز سه‌شنبه پیش از آغاز نشست کشورهای عضو ناتو در لندن گفت که اگر ناتو گروههایی که ترکیه با آنها می جنگد را بعنوان گروههای تروریستی به رسمیت نشناسد، آنکارا با طرح ناتو مخالفت می کند.

رئیس جمهوری ترکیه درباره این موضوع گفت: «با کمال میل، می توانیم دور هم جمع شویم و درباره این موضوعات حرف بزنیم اما اگر دوستان ما در ناتو سازمان‌هایی که ما سازمان‌‌های تروریستی می دانیم را به این عنوان به رسمیت نشناسند، ما با هر اقدام که در نشست ناتو تصمیم گرفته شود مخالفت می کنیم.»

مخالفت احتمالی ترکیه، برنامه ناتو برای دفاع از کشورهای حوزه بالتیک را هدف قرار داده است. آنکارا می گوید برای آنکه از برنامه ناتو برای حفاظت از کشورهای حوزه بالتیک و لهستان حمایت کند، کشورهای عضو ناتو باید از جنگ ترکیه در سوریه حمایت کنند.

رئیس جمهوری ترکیه گفته است که روز دوشنبه بصورت تلفنی با رئیس جمهوری لهستان صحبت کرده است و حاضر است با سران کشورهای بالتیک در لندن دیدار و گفتگو کند.

روابط میان ترکیه و کشورهای عضو ناتو درباره چندین موضوع از جمله خرید سامانه دفاع موشکی از روسیه و حمله به منطقه تحت کنترل کردها در سوریه، به تیرگی گراییده است.

ناتو تصمیم ترکیه برای حمله به شمال سوریه جایی که نیروهای یگان‌های مدافع خلق حضور دارند را محکوم کرده است.

نشست کشورهای عضو ناتو روز سه‌شنبه و چهارشنبه در لندن برگزار می شود. قرار است ترکیه، فرانسه، آلمان و بریتانیا نشستی جداگانه در حاشیه این اجلاس برای بحث درباره اختلافات اعضا به‌ویژه برنامه آنکارا برای برقراری یک منطقه امن در شمال سوریه و اختلاف میان ترکیه با یونان و قبرس بر سر نظام حقوقی شرق دریای مدیترانه، برگزار کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخست وزیر سابق به جنگ اردوغان می‌رود؛ داووداوغلو حزب تاسیس می‌کند

ترکیه به دادخواست آفریقای جنوبی علیه «نسل‌کشی اسرائیل» می‌پیوندد

ترکیه یک کلیسای دیگر از دوران بیزانس را به‌عنوان مسجد افتتاح کرد