Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رهبران جدید احزاب سوسیال دموکرات و آلترناتیو برای آلمان انتخاب شدند

 رهبران جدید احزاب سوسیال دموکرات و آلترناتیو برای آلمان انتخاب شدند
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حزب سوسیال دموکرات آلمان با انتخاب ساسکیا اسکن و نوربرت والتر بوریانس دو رهبر چپگرا و حزب راست افراطی «آلترناتیو برای آلمان» تینو شروپالا، نماینده پارلمان از ایالت ساکسونی را بعنوان رهبران خود انتخاب کردند.

آگهی

احزاب سوسیال دموکرات آلمان و راست افراطی «آلترناتیو برای آلمان» رهبران جدیدی برای احزاب خود انتخاب کردند.

حزب سوسیال دموکرات آلمان با انتخاب «ساسکیا اسکن» و «نوربرت والتر بوریانس» دو رهبر چپگرا را برای ریاست دو نفری حزب انتخاب کردند. آنها در پی آن هستند که توافق شرکت در ائتلاف بزرگ آلمان به رهبری حزب دموکرات مسیحی آنگلا مرکل را بازبینی و شروط جدیدی برای شرکت در ائتلاف بزرگ آلمان پیشنهاد کنند.

با این حال به نظر می رسد که محافظه‌کاران به رهبری صدر اعظم آلمان هر گونه مذاکرات مجدد برای ائتلاف با سوسیال دموکرات‌ها را رد کنند.

دو رهبر جدیدی حزب سوسیال دموکرات آلمان مخالف حضور حزبشان در دولت ائتلافی به شکل کنونی هستند.

با این حال آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان تهدید سوسیال دموکرات‌ها برای خروج از ائتلاف را کم اهمیت جلوه داده و گفته است که مایل است با رهبران جدید حزب سوسیال دموکرات همکاری کند.

هیج یکی از احزاب حاضر در ائتلاف بزرگ آلمان خواستار برگزاری انتخابات زدورس نیستند زیرا هر دو جناح این ائتلاف بخشی از حامیانشان را از دست داده‌اند اما «ساسکیا اسکن» گفته است که اگر محافظه‌کاران با خواسته‌های آنها موافقت نکنند، آنها ائتلاف را ترک می کنند.

نتایج انتخابات درون حزبی سوسیال دموکرات‌ها هنوز رسمی نیست و قرار است در کنفرانس حزب در ۶ دسامبر مورد تصویب قرار گیرد و همچنین در آن کنفرانس درباره حضور در ائتلاف بزرگ آلمان رای گیری خواهد شد.

از سوی دیگر حزب راست افراطی «آلترناتیو برای آلمان» نیز یکی از دو رهبر حزب را از شرق آلمان انتخاب کرد.

تینو شروپالا، نماینده پارلمان از ایالت ساکسونی با ۵۵ درصد آراء و حمایت جناح رادیکال حزب جانشین الکساندر گولاند شد. این نماینده پارلمان از ایالت شرقی آلمان انتخاب شده، منطقه‌ای که «آلترناتیو برای آلمان» در سه انتخابات گذشته بیشترین موفقیت را کسب کرده است.

دومین رهبر «آلترناتیو برای آلمان» یورگ مویتن است که عضو پارلمان اروپاست و با ۶۹ درصد آراء کنگره حزب مجددا به این سمت انتخاب شد.

یورگ مویتن گفته است که هدف «آلترناتیو برای آلمان» این است که خودش را «مناسب و سازگار» برای حکومتداری در آلمان کند و ماموریت ۲ سال آینده ما همین است. او گفته است که راه من راهی محافظه‌کارانه، صلح آمیز و میهن‌پرستانه است.

ائتلاف بزرگ آلمان به رهبری مرکل گفته است که آنها با «آلترناتیو برای آلمان» همکاری نمی کنند زیرا اظهارات مهاجرت ستیزانه و یهودستیزانه آنها باعث گسترش فضایی از تنفر در جامعه و تحریک کننده خشونت سیاسی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرخش در کمتر از ۲۴ ساعت؛ رهبر محافظه‌کاران آلمان از همکاری با راست‌افراطی پشیمان شد

آلمان مذاکرات محرمانه برای اخراج مجرمان افغان به کشورهای ثالث را آغاز کرد

تبعات قتل پلیس آلمان با چاقو بدست یک افغان؛ برلین مهاجرانی را که تهدید امنیتی باشند اخراج می‌کند