Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پارلمان اروپا با نامزدهای پیشنهادی فن در لاین برای عضویت در کمیسیون اروپا موافقت کرد

پارلمان اروپا با نامزدهای پیشنهادی فن در لاین برای عضویت در کمیسیون اروپا موافقت کرد
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

از موضوع تغییرات آب و هوایی، اصلاحات اقتصادی و مهاجرت به عنوان اصلی ترین چالش های پیش روی کمیسیون آینده اروپا یاد می شود.

آگهی

نمایندگان پارلمان اروپا امروز چهارشنبه با نامزدهای پیشنهادی برای عضویت در کمیسیون اتحادیه اروپا موافقت کردند.

نامزدهای پیشنهادی از سوی اورزولا فن در لاین، رئیس آینده کمیسیون اروپا معرفی شده بودند. کمیسرهای پیشنهادی به رای اکثریت نمایندگان پارلمان اروپا برای عضویت در کمیسیون آینده نیاز داشتند.

پارلمان اروپا ۷۵۱ عضو دارد و نامزدهای عضویت در کمیسیون اروپا اکنون با رای موافق اکثریت نمایندگان می توانند روز اول دسامبر (۱۰ آذر) کار خود را آغاز کنند.

گزینه های پیشنهادی برای عضویت در کمیسیون اروپا ۴۶۱ رای موافق کسب کردند. این در حالی است که ۱۵۷ نماینده پارلمان اروپا با ترکیب پیشنهادی اورزولا فن در لاین مخالفت کردند. ۸۹ عضو پارلمان اروپا هم در رای گیری شرکت نکردند. 

از موضوع تغییرات آب و هوایی، اصلاحات اقتصادی و مهاجرت به عنوان اصلی ترین چالش های پیش روی کمیسیون آینده اروپا یاد می شود.

کمیسیون جدید اروپا قرار بود کار خود را روز اول نوامبر (۱۰ آبان) آغاز کند اما مخالفت پارلمان اروپا با سه نامزد پیشنهادی اورزولا فن در لاین باعث شد تا شروع به کار هیات اجرایی جدید یک ماه به تعویق بیافتد.

هر کدام از کشورهای عضو اتحادیه اروپا دارای یک عضو در کمیسیون اروپا هستند. این در حالی است که بریتانیا به دلیل برکسیت از معرفی کمیسر برای عضویت در کمیسیون اروپا خودداری کرده است.

بریتانیا قرار است روز ۳۱ ژانویه (۱۱ بهمن) از اتحادیه اروپا خارج شود.

عدم معرفی کمیسر پیشنهادی از سوی بریتانیا می تواند طی ماه های آینده به چالشی حقوقی برای کمیسیون اروپا و اورزولا فن در لاین تبدیل شود. بریتانیا هم اکنون به عنوان عضو اتحادیه اروپا و طبق قوانین این اتحادیه باید نماینده ای در کمیسیون اروپا داشته باشد. خودداری دولت بوریس جانسون، نخست وزیر محافظه کار بریتانیا از معرفی کمیسر برای عضویت در کمیسیون تحت رهبری اورزولا فن در لاین ممکن است سال آینده از نظر حقوقی برای این کمیسیون دردسرساز شود.

در صورت مخالفت پارلمان اروپا با نامزدهای پیشنهادی اورزولا فن در لاین آغاز به کار کمیسیون جدید اروپا بار دیگر به تعویق می افتاد. اورزولا فن در لاین ۶۱ ساله، که در کابینه آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان عهده دار سمت وزارت دفاع بود اولین زنی خواهد بود که به ریاست کمیسیون اروپا می رسد.

او از کاهش شکاف ها بر سر موضوع مهاجرت در اتحادیه اروپا، مقابله با تغییرات آب و هوایی، رسیدگی به نابرابری جنسیتی و آماده سازی اتحادیه اروپا برای عصر دیجیتال به عنوان اولویت های خود یاد کرده است.

بیشتر بخوانید:

اورزولا فن در لاین کیست؟ با نخستین زنی که به ریاست کمیسیون اروپا رسید آشنا شوید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پارلمان اتحادیه اروپا در آستانه اعلام وضعیت «اضطرار اقلیمی» است

آیا اعضای کمیسیون اروپا نماینده گوناگونی ساکنان قاره سبز هستند؟

بورل: برای صلح خاورمیانه به یک تشکیلات فلسطینی کارآمد و قوی نیاز است