Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پرداخت غرامت یک میلیارد دلاری به قربانیان آزار‌جنسی در ارتش کانادا

 پرداخت غرامت یک میلیارد دلاری به قربانیان آزار‌جنسی در ارتش کانادا
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تحقیقات مستقل در ارتش کانادا به این نتیجه رسیده است که « یک فرهنگ مخفی جنسیت زده» در میان نیروهای نظامی کانادا وجود دارد که نسبت به «زنان و دگرباشان جنسی رویکرد متخاصمی دارد و شرایط را برای رفتارهای چون آزار و تجاوز جنسی مساعد کرده است.»

آگهی

یک دادگاه فدرال در کانادا روز دوشنبه حکمی را صادر کرد که بر اساس آن دولت باید مبلغی حدود یک میلیارد دلار به صدها قربانی تجاوز، آزار و تبعیض جنسی در ارتش این کشور غرامت پرداخت کند.

قربانیان که برخی از آنها هنوز در نیروهای مسلح کانادا یا در وزارت دفاع مشغول به کار هستند، پس از تحقیقات مستقل در سالهای ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ میلادی، اقدام به تشکیل پرونده کردند. بر اساس این تحقیقات یک «فرهنگ مخفی جنسیت زده» در میان نیروهای نظامی کانادا وجود دارد که نسبت به «زنان و دگرباشان جنسی رویکرد متخاصمی دارد و شرایط را برای رفتارهای جدی چون آزار و تجاوز جنسی مساعد کرده است.»

تصمیم به پرداخت غرامت به اکثر این ۷۰۰ قربانی در ماه ژوئیه گرفته شده بود و دادگاه فدرال بطور رسمی پراخت آن را مورد تایید مجدد قرار داد.

به هر یک از قربانیان بر اساس وضعیت پرونده بین ۵ تا ۵۰ هزار دلار غرامت پرداخت خواهد شد با این حال به برخی از قربانیان که به دلیل صدمات استثنایی دچار اختلال استرس پس از حادثه شده‌اند ممکن است تا ۱۰۰ هزار دلار اضافه پرداخت شود.

همچنین هم‌راستا با پرداخت غرامت، برنامه‌هایی در نظر گرفته شده است که در نظر دارد تغییر و تحولاتی در سیستم روابط داخلی نیروهای نظامی و برنامه‌هایی برای تغییر فرهنگ مخفی جنسیت‌زده در میان نظامیان به اجرا بگذارد.

یک پژوهش رسمی در نوامبر ۲۰۱۶ نشان می دهد که دست کم هر روز سه مورد خشونت جنسی در میان نیروهای مسلح کانادا اتفاق می افتد که معمولا از سوی فردی که در مقام بالاتری قرار دارد نسبت به زیردستان اعمال می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نماینده پارلمان بلژیک: آزار واذیت جنسی نوعی تروریسم هرروزه علیه زنان است

اعتراض زنان به تبرئه متهم به تجاوز به علت نوع پوشش قربانی

برای اولین‌بار در کانادا؛ یک زن فرمانده کل نیروهای مسلح شد