سایبرتراک، وانت تمام برقی تسلا به میدان آمد

سایبرتراک، وانت تمام برقی تسلا به میدان آمد
Copyright  رویترز
نگارش از یورونیوز

سر و شکل تماما هندسی، رنگ‌های متالیک مات، بدنهٔ ضد ضربه و قیمت پایه مناسب از جذابیت‌های سایبرتراک به شمار می‌آیند.

ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا روز جمعه در نمایشی زنده از آخرین محصول این شرکت یعنی وانت تمام برقی تسلا که سایبرتراک نام گرفته رونمایی کرد.

سر و شکل زاویه‌دار و تماما هندسی، رنگ‌های متالیک مات، بدنهٔ ضد ضربه و قیمت پایه مناسب از جذابیت‌های سایبرتراک به شمار می‌آیند.

فرانتس هولزاسن، مدیر طراحی تسلا در معرفی وانت تازه به ایلان ماسک پیوست و با پتک فلزی سنگینی به بدنهٔ خودرو کوبید تا ضد ضربه بودنش را اثبات کند.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

اما وقتی ماسک از او خواست شیشه‌های مقاوم ماشین را با پرتاب گوی فلزی از فاصلهٔ نزدیک امتحان کند اوضاع چندان جالب پیش نرفت. شیشه‌ها شکستند و ماسک قضیه را به شوخی برگزار کرد ولی قول داد که: «این مشکل را حین تولید برطرف می‌کنیم.»

در این برنامه همچنین در فیلمی تبلیغاتی وانت تازهٔ تسلا در مسابقه طناب‌کشی رودررو بر فورد ۱۵۰ پیروز می‌شود، و در یک مسابقهٔ کوتاه سرعت از پورشهٔ ۹۱۱ جلو می‌افتد.

قیمت پایه سایبرتراک ۳۹۹۰۰ دلار تعیین شده، که البته مشمول هیچ گزینهٔ فنی (یا آپشن) خاصی نمی‌شود. این خودرو سه مدل خواهد داشت :

  • مدل تک موتوره با توان پیمایش ۴۰۰ کیلومتر، توان یدک‌کشی ۳/۴ تن، صفر تا صد ۵/۶ ثانیه قیمت ۳۹۹۰۰ دلار
  • دو موتوره، چهار چرخ متحرک، توان پیمایش ۴۸۰ کیلومتر، توان یدک‌کشی ۴/۵۳ تن، صفر تا صد ۴/۵ ثانیه قیمت ۴۹۹۰۰ دلار
  • سه موتوره، چهار چرخ متحرک، توان پیمایش ۸۰۰ کیلومتر، توان یدک‌کشی ۶/۳۵ تن، صفر تا صد ۲/۹ ثانیه قیمت ۴۹۹۰۰ دلار

بدنهٔ این خودرو از فولاد بسیار سخت ۳۰ایکس، با فناوری نورد سرد، ساخته شده و اتاق آن گنجایش شش سرنشین را دارد. مانیتور اصلی این خودرو هم ۱۷ اینچ قطر دارد و وسط داشبورد آن جا گرفته است.

مسئولان تسلا اعلام کردند سایبرتراک از هم اکنون روی وبسایت این شرکت پیش‌فروش می‌شود و تحویل آن در اواخر سال ۲۰۲۱ خواهد بود.

مطالب مرتبط