Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بالا آمدن کم‌سابقه سطح آب در ونیز؛ دو نفر کشته شدند

بالا آمدن کم‌سابقه سطح آب در ونیز؛ دو نفر کشته شدند
Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

لوئیجی بروگنارو، شهردار ونیز پس از بالا آمدن آب در این شهر ایتالیا گفت که خسارت مالی سیل شدید در این شهر به صدها میلیون یورو خواهد رسید.

آگهی

لوئیجی بروگنارو، شهردار ونیز پس از بالا آمدن آب در این شهر ایتالیا گفت که خسارت مالی سیل شدید در این شهر به صدها میلیون یورو خواهد رسید. از سوی دیگر فرانچسکو موراگلیا، اسقف اعظم ونیز نیز اعلام کرد کلیسای تاریخی سن مارکوی این شهر با خطر خسارت‌های جبران‌ناپذیری روبرو است.

شهردار ونیز همچنین تاکید کرده است که همچنان این شهر با افزایش سطح آب روبرو است. وی از دولت خواست که به این شهر کمک کند چراکه خسارت‌های مالی بالا است. شهردار ونیز این حادثه را ناشی از تغییرات اقلیمی عنوان کرده است.

لوئیجی بروگنارو در عین حال از دولت خواست که وضعیت اضطراری اعلام کند تا به این طریق برای رفع خسارت بودجه اختصاص پیدا کند.

شهردار ونیز

سطح آب در میدان معروف سن مارکو بیش از یک متر است و کلیسای جامع این شهر نیز برای ششمین بار در ۱۲۰۰ سال دچار آب گرفتگی می‌شود.

فرماندار ناحیه ونتو: ونیز به زانو درآمده است

لوکا زیا فرماندار ناحیه ونتو، نیز اوضاع شهر را فاجعه بار توصیف کرد و گفت: «ونیز به زانو درآمده است.»

پس از بارش شدید باران و پدیده مد، ارتفاع آب در بخش‌های از شهر به ۱۸۷ سانتی متر رسیده و باعث غافلگیری گردشگران شده است. این میزان از بالا آمدن آب در نیم قرن اخیر در ونیز بی‌سابقه است. با این حال رکورد ۱۹۴ سانتی‌متر بالا آمدن آب به سال ۱۹۶۶ در این شهر برمی‌گردد.

پیش بینی می‌شود یک مد بزرگ دیگر نیز چهارشنبه شب در این شهر رخ دهد.

طبق گزارش رسانه‌های ایتالیا، این بالا آمدن سطح آب باعث کشته شدن دو نفر شده است. یکی از کشته شده‌ها یک ونیزی ۷۸ ساله است. او زمانیکه می‌خواست با پمپ‌های برقی خانه خود را از آب تخلیه کند دچار برق گرفتگی شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سیل‌بند جدید شهر ونیز کارگر افتاد؛ شهر تاریخی ایتالیا امسال زیر آب نرفت

سیلاب در شهر همیشه آب گرفته ونیز

پلیس ایتالیا از جعبه‌های سوهان و گز مسافران ایرانی ۵ کیلوگرم تریاک و شیشه کشف کرد