آفریقای جنوبی سومین قهرمانی در جام جهانی راگبی را جشن گرفت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
آفریقای جنوبی سومین قهرمانی در جام جهانی راگبی را جشن گرفت
آفریقای جنوبی سومین قهرمانی در جام جهانی راگبی را جشن گرفت   -  Copyright  رویترز

رقابت های جام جهانی راگبی روز شنبه در ژاپن با قهرمانی تیم ملی آفریقای جنوبی به پایان رسید. غزال های آفریقایی که به اسپرینگبوک ها Springboks ملقب شده اند در دیدار نهایی این مسابقات انگلیس را از پیش رو برداشتند.

مسابقه فینال جام جهانی راگبی روز شنبه در ورزشگاه شهر یوکوهاما برگزار شد و طی آن تیم ملی آفریقای جنوبی موفق شد با نتیجه ۳۲ بر ۱۲ انگلیس را شکست دهد تا برای سومین بار فاتح این رقابت ها شود.

اسپرینگبوک ها که در سال ۱۹۹۵ و ۲۰۰۷ نیز به این عنوان دست یافته بودند برای تصاحب سومین جام قهرمانی کار بسیار دشواری را پیش رو نداشتند. تیم ملی آفریقای جنوبی با تکیه بر کیفیت بالای «پولارد» بهترین گلزن و دو بال کناری خود به نام های «ماپیمپی» و «کولبه» به راحتی از سد انگلیس، دیگر مدعی جام گذشت.

پیروزی تیم ملی آفریقای جنوبی مقابل انگلیس و کسب عنوان قهرمانی توسط غزال ها در واقع پایان بخش یک تورنمنت پر تماشاگر بود که از روز بیستم سپتامبر در ژاپن استارت خورد و شش هفته به طول انجامید. تیم ملی آفریقای جنوبی در حالی برای سومین بار به این عنوان مهم دست پیدا کرد که در نخستین مسابقه خود در این تورنمنت مقابل سیاه پوشان تیم ملی نیوزیلند ملقب به ALL BLACK شکست خورده بود.

تیم ملی انگلیس که به عنوان تنها تیم نیم کره شمالی در سال ۲۰۰۳ عنوان قهرمانی در این مسابقات را تجربه کرده باغلبه بر نیوزیلند پای به دیدار نهایی گذاشته بود.

در دیدار رده بندی این مسابقات نیز که روز جمعه برگزار شد تیم ملی نیوزیلند با غلبه بر ولز عنوان سومی مسابقات را از آن خود کرد.