Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ماهاتیر محمد: مجبوریم حساب‌های بانکی ایرانیان را ببندیم

ماهاتیر محمد: مجبوریم حساب‌های بانکی ایرانیان را ببندیم
Copyright عکس از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ایران
Copyright عکس از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ایران
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ماهاتیر محمد، نخست وزیر مالزی گفت: «با وجود رابطه خوبی که با ایران داریم ولی به دلیل برخی فشارهای خارجی ناگزیریم حساب بانکی افراد و شرکت‌های ایرانی را مسدود کنیم.»

آگهی

ماهاتیر محمد، نخست وزیر مالزی گفت:«با وجود رابطه خوبی که با ایران داریم ولی به دلیل برخی فشارهای خارجی ناگزیریم حساب بانکی افراد و شرکت‌های ایرانی را مسدود کنیم.»

پس از انتشار اخباری در خصوص این که بانک‌های مالزی مسدود کردن حساب‌های ایرانیان را آغاز کردند، نخست وزیر این کشور در واکنشی رسمی اعلام کرد که در صورت امتناع بانک های مالزی از این اقدام، شعب خارجی آنها تعطیل می‌شوند.

آقای محمد تصریح کرد که مالزی برای مسدود کردن حساب‌های بانکی ایرانی‌ها بسیار تحت فشار است.

او مرکز اعمال این فشارها را قابل حدس زدن دانست و آن را «زورگویی قدرت‌های جهانی» توصیف کرد ولی حاضر نشد به طور مستقیم از آن نام ببرد.

نخست وزیر مالزی که در نشست شورای ملی مشورتی دانشجویان سخن می‌گفت در پاسخ به این انتقاد که ایرانی‌ها پس از مسدود شدن حساب خود با مشکلات بسیار مواجه می‌شوند، تصریح کرد که هدف از بستن حساب‌های ایرانی‌ها نیز ایجاد مشکل برای آنها بوده و متاسفانه کاری از دست ما برنمی‌آید چون مجبور هستیم این کار را بکنیم.

تا کنون دو بانک‌ سی‌آی‌ام‌بی و آر‌اِچ‌بی به تبعیت از تحریم‌های پولی و مالی آمریکا علیه جمهوری اسلامی، مسدود کردن حساب‌های بانکی افراد حقیقی و حقوقی ایرانی را آغاز کرده‌اند.

برخی گمانه زنی‌ها دلیل افزایش فشار بر بانک‌های مالزی را افشاء غیررسمی کمک مالزی به فروش نفت ایران است اعلام می‌کنند، رخدادی که موجب اعلام هشدار جدی ایالات متحده به کوالالامپور شد.

**بیشتر بخوانید: **دیده‌بان حقوق بشر: سلامت میلیون‌ها ایرانی با تحریم‌های آمریکا تهدید می‌شود

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تحریم نفتی ایران؛ تهدید خامنه‌ای و اعلام آمادگی مشروط روحانی برای مذاکره

تبعات اقتصادی تحریم نفتی کامل ایران؛ دلار تا چه نرخی گران می‌شود؟

نخست وزیر مالزی: نقشی در انتقال نفت تحریم شده ایران نداریم