درگیری پلیس هنگ کنگ با معترضان در شب هالووین

درگیری پلیس هنگ کنگ با معترضان در شب هالووین
Copyright  REUTERS/Tyrone Siu
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پلیس ۳ هزار نیروی ضدشورش را در سطح شهر و سه ماشین آب‌پاش را مقابل دفاتر دولتی مستقر و اعلام کرد که «برای تسهیل امکان جشن گرفتن مردم در شب هالووین» هرگونه راهپیمایی ممنوع است و خیابان‌ها نیز از عصر پنج‌شنبه تا بامداد جمعه بسته خواهند بود.

آگهی

پلیس هنگ کنگ روز پنج‌شنبه برای متفرق کردن معترضان ضددولتی در منطقه پرجمعیت «کاولون» از گاز اشک‌آور استفاده کرد.

معترضان که با وجود مخالفت‌های دولت محلی همچنان نقاب بر چهره داشتند، درنهایت به گروه بزرگی پیوستند که با لباس‌ها و گریم‌های ویژۀ هالووین در گوشه دیگری از این منطقۀ پرجمعیت جمع شده بودند.

مقامات هنگ کنگ که پیش از این احتمال می‌دادند روز پنج‌شنبه به دیل جشن‌ هالووین جمعیت بیشتری به سطح شهر بیاید و به این ترتیب درگیری‌ها با معترضان دموکراسی‌خواه غیرقابل کنترل شود، تدابیر امنیتی را بطور قابل توجهی افزایش داده بودند.

معترضان در این روز به سمت پارک ویکتوریا راهپیمایی کردند، منطقه‌ای که ۲۷ سال پیش یکی از مرگبارترین حوادث هنگ کنگ در آن روی داد.

در زمان برگزاری جشن‌های سال نو میلادی در ۱۹۹۲ میلادی، هجوم هزاران نفر به خیابان‌های منتهی به پارک ویکتوریا، دست‌کم ۲۰ کشته و شماری زخمی برجای گذاشته بود.

پلیس برای پرهیز از تکرار چنین رویدادی، ۳ هزار نیروی ضدشورش را در سطح شهر و سه ماشین آب‌پاش را مقابل دفاتر دولتی مستقر و اعلام کرد که «برای تسهیل امکان جشن گرفتن مردم در شب هالووین» هرگونه راهپیمایی ممنوع است و خیابان‌ها نیز از عصر پنج‌شنبه تا بامداد جمعه بسته خواهند بود.

مقامات هنگ کنگ به تازگی تایید کردند که ماهها اعتراض در این مرکز مهم مالی بین‌المللی، اقتصاد آن را دچار رکود کرده است. بانک مرکزی هنگ کنگ نیز روز پنج‌شنبه اعلام کرد که در اقدامی کم‌سابقه نرخ بهره را کاهش داده است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازسازی «دیوارهای لنون» در هنگ کنگ در آستانۀ جشن‌های ملی چین

آذربایجان رهبر سابق قره‌باغ را دستگیر کرد؛ نزدیک به ۵۰ هزار آواره به ارمنستان گریختند

ده‌ها زخمی در درگیری میان موافقان و مخالفان حکومت اریتره‌ در پایتخت اسرائیل؛ نتانیاهو: اخراجشان کنید