هشدار اتحادیه اروپا نسبت به «رادیکالیزه شدن» هزاران زندانی که در آستانه آزادی هستند

هشدار اتحادیه اروپا نسبت به «رادیکالیزه شدن» هزاران زندانی که در آستانه آزادی هستند
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیسر امنیت اتحادیه اروپا می گوید بسیاری از زندانی هایی که با جرم هایی به غیر از تروریسم به زندان رفته اند و روزهای پایانی حبس خود را سپری می کنند امکان دارد در طول دوران زندان به جریان های افراط گرای اسلامی گرویده باشند و خطر بالقوه برای اروپا هستند.

آگهی

کمیسر امنیت اتحادیه اروپا می گوید محتمل است که هزاران زندانی اروپایی که روزهای پایانی حبس را می گذرانند و بزودی آزاد می شوند به جریان های افراطی اسلام گرا گرویده باشند و خطر بالقوه در اروپا هستند.

جولیان کینگ معتقد است به جز این زندانی ها، اروپایی های هستند که پس از شکست داعش در ماه های اخیر به اروپا بازگشته اند و آنها هم می توانند دست به حملات انتحاری بزنند.  

یکی از آخرین و مرگبارترین حملات تروریستی در ماه نوامبر سال ۲۰۱۵ در پاریس پایتخت فرانسه انجام شد. در چندین حمله سازماندهی شده در پاریس ۱۳۰ نفر کشته شدند. 

سازمان های امنیتی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا صدها شبه نظامی را دستگیر کرده اند، حدود ۱۱۰۰ نفر از این افراد همچنان به اتهام تروریسم در حبس به سر می برند.

به گفته کمیسر امنیت اتحادیه اروپا، امکان دارد این افراد تندرو، زندانیان دیگر را به سمت اندیشه های افراط گرایانه اسلامی سوق داده باشند. وی چهارشنبه گفت: « چالش اصلی ما با کسانی است که در سال های اخیر تحت پیگرد قانونی قرارگرفته و در زندان به جرم اقدامات تروریستی محکوم شده اند و حالا روزها و ماه های پایانی حبس را خود طی می کنند.»

به گفته این کمیسر « با توجه به نظریه جهاد مقدس نمی توان گفت که تهدیدهای جهادگرایان اسلام گرا» کاهش یافته است. وی تاکید کرد اروپا نباید در این زمینه کوتاهی کند.

به گفته آقای کینگ حمله اخیر ترکیه به سوریه نگرانی ها را بیشتر کرده است چرا که به گفته این کمیسر نزدیک به ۵۰۰ عضو اروپایی داعش در خاک سوریه نگاهداری می شوند.

کمیسر امنیت اتحادیه اروپا می گوید دست کم ۱۴۰۰ کودک با والدینی که عضو داعش و تابعیت ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا را دارند هم چنان در اردوگاه های سوریه هستند. برخی از این کودکان در حال حاضر به اروپا بازگردانده شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شمار زندانیان با جرایم تروریستی در اروپا رکورد زد

تروریسم؛ کنترل مرزهای فرانسه تا شش ماه دیگر تمدید شد

مقامات روسیه: حمله خونین به سالن کنسرت به درخواست‌ها برای پیوستن به ارتش بطور چشمگیری افزود