Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

مرگ بغدادی؛ وزیر کشور فرانسه نسبت به اقدامات انتقام‌جویانه هشدار داد

مرگ بغدادی؛ وزیر کشور فرانسه نسبت به اقدامات انتقام‌جویانه هشدار داد
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزیر کشور فرانسه به پلیس این کشور در مورد احتمال اقدامات انتقام‌جویانه در ساعت‌های آینده پس از کشته شدن ابوبکر بغدادی، رهبر داعش هشدار داد.

آگهی

وزیر کشور فرانسه به پلیس این کشور در مورد احتمال وقوع اقدامات انتقام‌جویانه در ساعت‌های آینده پس از کشته شدن ابوبکر بغدادی، رهبر داعش هشدار داد.

کریستف کاستنر، عصر یکشنبه ۲۷ اکتبر در اطلاعیه‌ای داخلی که برای نیروهای پلیس فرانسه ارسال شد، درباره پیامدهای احتمالی کشته شدن بغدادی هشدار داد و اعلام کرد: «در ساعت‌های آینده احتمال تشدید تبلیغات جهادگران که خواستار اقدامات احتمالی انتقام‌جویانه است، وجود دارد.»

وی از نیروهای پلیس خواست که حداکثر هوشیاری را در این زمینه داشته باشند.

وزیر کشور فرانسه همچنین از نیروهای پلیس خواست توجه خود را روی رویدادهای عمومی که در روزهای آینده برنامه‌ریزی شده است، متمرکز کنند.

به گفتۀ ایو لوفور، دبیرکل اتحادیه پلیس فرانسه در گفتگو با رادیوی دولتی این کشور، برای نخستین بار است که پس از کشته شدن یکی از رهبران داعش چنین اطلاعیه داخلی منتشر می‌‌شود.

فرانسه همچنان پس از چند حمله‌ای که در سال ۲۰۱۵ میلادی روی داد، در وضعیت هشدار (افزایش امنیت-خطر حمله) قرار دارد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته در بیانیه‌ای کشته شدن ابوبکر بغدادی، رهبر داعش را در عملیات نیروهای آمریکایی تایید کرد.

نیروهای عملیات ویژه آمریکا، شنبه شب (۲۶ اکتبر) مخفیگاه رهبر داعش در نزدیکی روستای «باریشا» در استان ادلب سوریه را طی عملیاتی هدف قرار دادند. طبق گفته رئیس جمهوری آمریکا، بغدادی با فرار از محل اقامتش با گیر افتادن در یک تونل، جلیقه انتحاری خود را منفجر کرد و کشته شد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویری جدید از مخفیگاه البغدادی پس از عملیات نظامیان آمریکا

ابوبکر البغدادی رهبر داعش کشته شد؛ او که بود و چه بر سر میراثش می‌آید؟

در گرماگرم افزایش تنش‌ها در خاورمیانه، فرانسه امنیت شب تحویل سال نوی المپیکی را تشدید می‌کند