برترین‌های سیرک آکروباتیک در جشنواره «ووجائو» چین

برترین‌های سیرک آکروباتیک در جشنواره «ووجائو» چین
نگارش از یورونیوز

جشنواره سیرک مونت کارلوی موناکو، جشنواره بین‌المللی سیرک «فردا» در پاریس و جشنواره «ووجائو» سه جشنواره سیرک مشهور دیگر جهان‌ به شمار می روند

هفدهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای سیرک چین مشهور به «ووجائو» روز جمعه ۳ آبان در شهر شیجیاژوانگ پایتخت استان هِبِئی آغاز به کار کرد.

۳۰ گروه سیرک آکروباتیک از ۱۸ کشور و منطقه مختلف از سراسر جهان در این جشنواره با هدف دستیابی به جایزه «شیر طلایی» با هم رقابت می‌کنند.

در جشنواره امسال، در کنار برنامه سیرک آکروباتیک، بازدیدکنندگان می‌توانند در فعالیت‌های ویژه مرتبط با سیرک شرکت کنند. از جمله این فعالیت‌ها، تماشای نمایش‌های گروه‌های بین‌المللی سیرک حاضر در این جشنواره، نمایش‌های ویژه،‌ کارگروه‌های ویژه با اهداف کمک به نیازمندان، کارگروه‌های تجاری در رابطه با صنعت سیرک و نمایش و غرفه‌های برنامه‌ریزی نمایش برای علاقه‌مندان.

این جشنواره که اولین دور آن در سال ۱۹۸۷ میلادی آغاز شد، هر دو سال برگزار می‌شود و مشهورترین جشنواره سیرک در چین و در سطح بین‌المللی است. جشنواره سیرک مونت کارلوی موناکو، جشنواره بین‌المللی سیرک «فردا» در پاریس و جشنواره «ووجائو» سه جشنواره سیرک مشهور دیگر جهان‌ به شمار می روند.

مطالب مرتبط