Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بحران در لبنان؛ حسن نصرالله نسبت به جنگ داخلی و هرج و مرج هشدار داد

بحران در لبنان؛ حسن نصرالله نسبت به جنگ داخلی و هرج و مرج هشدار داد
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سید حسن نصرالله در سخنرانی روز جمعه خود خواست تظاهرکنندگان برای «سرنگونی دولت» را رد کرد و گفت: «ما (خواست) سقوط ریاست جمهوری و استعفای دولت را نمی‌پذیریم و با شرایط پیش آمده برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی را نیز قبول نمی‌کنیم.»

آگهی

سید حسن نصرالله، رهبر حزب‌الله لبنان روز جمعه ۲۵ اکتبر نسبت به تظاهرات سراسری در این کشور هشدار داد و گفت که این اغتشاشات ممکن است کشور را به آشوب، فروپاشی و جنگ داخلی سوق دهد.

سید حسن نصرالله در سخنرانی روز جمعه خود خواست تظاهرکنندگان برای «سرنگونی دولت» را رد کرد و گفت: «ما (درخواست برای) سقوط ریاست جمهوری و استعفای دولت را نمی‌پذیریم و با شرایط پیش آمده برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی را نیز قبول نمی‌کنیم.»

«حزب‌الله در اعتراض‌ها شرکت نمی‌کند»

نصرالله با تاکید بر این که حزب‌الله نیز اگر به خیابان بیاید همان خواسته‌های معترضان را دارد، گفت که به دلیل امکان «تحریک عوامل داخلی و خارجی و خودجوش نبودن»، نیروهای حزب‌الله در این اعتراضات شرکت نخواهند کرد.

این در حالی‌ است که نیروهای هوادار حزب‌الله در روزهای اخیر به خصوص در روز جمعه با معترضان به سیاست‌های دولت درگیر شدند.

بیشتر بخوانید:پشت پرده اقتصادی-سیاسی اعتراض‌های لبنان چیست؟

رهبر حزب‌الله لبنان در عین‌حال از جنبش اعتراضی برای دستیابی به اصلاحات «بی سابقه» اقتصادی تمجید کرد و اظهار داشت که لبنان باید به دنبال راه‌هایی برای پیشرفت باشد و از ایجاد خلا قدرت پیشگیری کند.

راهپیمایی‌های سراسری در اعتراض به فساد و بحران اقتصادی که چند روزی است در این کشور ادامه دارد، روز جمعه شدت بیشتری به خود گرفت و درگیری نیرووهای حامی حزب‌الله با مردم به دخالت گارد ضد شورش منجر شد. به گزارش صلیب سرخ لبنان در جریان این درگیری‌ها که تنها چند ساعت پیش از سخنرانی سید حسن نصرالله روی داد دو نفر زخمی شدند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

روز جمعه لبنان شاهد نهمین روز اعتراضاتی بود که به بسته شدن جاده‌ها، تعطیلی مدارس و بسته شدن بانک‌ها در سراسر کشور انجامید. اقدام دولت سعد حریری برای اصلاحات فوری اقتصادی و پیشنها گفتگو با نمایندگان معترضان نیز نتوانست تظاهرکنندگان را به ترک خیابان ترغیب کند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتشار ویدئوی جنجالی؛ نیروهای امنیتی لبنان با هواداران حزب‌الله و جنبش امل درگیر شدند

استعفای حریری و آینده چند مجهولی قدرت سیاسی در لبنان

ادامه اعتراض‌ها در لبنان؛ «حریری درباره اصلاحات اقتصادی به توافق رسید»