Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

محکومیت ۱۶ تن به اعدام در بنگلادش در پرونده آزار جنسی و قتل دختر جوان

محکومیت ۱۶ تن به اعدام در بنگلادش در پرونده آزار جنسی و قتل دختر جوان
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مدیر یک مدرسه مذهبی در بنگلادش و ۱۵ تن دیگر به دلیل برنامه ریزی و شرکت در قتل یک دختر نوجوان به اعدام محکوم شده‌اند.

آگهی

دادگاهی در بنگلادش مدیر یک مدرسه مذهبی و ۱۵ تن دیگر را به اتهام برنامه‌ریزی و شرکت در قتل یک دختر نوجوان به اعدام محکوم کرده است.

نصرت جهان رفیع، دختر ۱۹ ساله، که به‌خاطر گزارش کردن آزار و اذیت جنسی مدیر مدرسه‌اش به پلیس تحت فشار قرار گرفته بود تا از شکایت خود صرف نظر کند، در ماه آوریل امسال در پشت بام مدرسه‌اش به آتش کشیده شد و درگذشت.

در پی مرگ این دختر نوجوان، اعتراضات گسترده‌ای در سراسر بنگلادش صورت گرفت. شیخ حسینه، نخست وزیر این کشور، در دیدار با خانواده مقتول وعده داده بود که این ماجرا را پیگیری خواهد کرد.

طبق گزارش رسانه‌ها، در روز قتل جهان رفیع به پشت بام مدرسه برده شده و مهاجمان از او خواسته بودند که شکایتش را پس بگیرد. وقتی او این درخواست را رد کرد، مهاجمان روی وی نفت سفید ریختند و او را آتش زدند. پلیس اعلام کرد که دست‌کم پنج نفر از بازداشت شده‌ها از جمله سه نفر از همکلاسی‌های این دختر با روسری قبل از به آتش کشیدنش، دست و پای او را بسته بودند.

طبق نقشه طراحی شده قرار بود این حادثه خودکشی جلوه داده شود اما نقشه زمانی خنثی شد که با سوختن روسری‌ای که دست و پای رفیع با آن بسته شده بود، او رها شد و توانست در حالیکه در آتش می‌سوخت از پشت بام به طبقه پایین برود.

قتل دختر نوجوان در بنگلادش واکنش‌های گسترده ای را در میان مردم این کشور برانگیخت

حافظ احمد، دادستان بنگلادش، پس از اعلام حکم دادگاه با اعلام اینکه از حکم صادره رضایت دارد، گفت: «رای دادگاه نشان داد هیچ قتلی در بنگلادش بدون مجازات نمی‌ماند.»

پلیس در کیفرخواست گفته بود قتل به دستور رئیس مدرسه انجام شده است. پیشتر محمد اقبال، مقام ارشد پلیس بنگلادش به خبرگزاری فرانسه اظهار داشته بود «مدیر به آن‌ها [مهاجمان] گفته بود که رفیع را برای پس گرفتن شکایتش تحت فشار بگذارند و اگر قبول نکرد وی را بکشند.»

این دختر نوجوان پیش از مرگش در ویدئویی، ادعاهای خود درباره مدیر مدرسه را تکرار کرده بود. او در این ویدئو گفته بود: «مدیر من را لمس کرد. تا آخرین نفس با این جنایت مبارزه می‌کنم.»

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پزشکان بدون مرز: به برخی از کودکان زیر ۱۰ سال روهینگیا تجاوز شده است

گزارش‌ پزشکان سازمان ملل متحد از تجاوز جنسی گسترده به زنان روهینگیا

گزارش سالانه عفو بین‌الملل: ۷۵ درصد اعدام‌های سال گذشته جهان در ایران انجام شد