Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

رهبر منطقه کاتالونیا به مادرید: گفت‌وگوهای حق تعیین سرنوشت آغاز شود

رهبر منطقه کاتالونیا به مادرید: گفت‌وگوهای حق تعیین سرنوشت آغاز شود
Copyright 
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کوییم تورا از دولت اسپانیا خواست مذاکرات برای خودمختاری منطقه کاتالونیا آغاز شود.

آگهی

رهبر منطقه کاتالونیا از دولت سوسیالیست اسپانیا درخواست کرد تا گفتگوها در خصوص «بدست گرفتن حق تعیین سرنوشت این منطقه» آغاز شود. کوییم تورا رهبر استقلال طلب کاتالان این درخواست را روز سه شنبه در یک نشست خبری مطرح کرد.

کوییم تورا در این نشست گفت: «هیچ کسی نمی تواند این منطقه را از پیشبرد آنچه مورد خواست شهروندانش است، باز دارد. ما همواره از حق تعیین سرنوشت در کاتالونیا دفاع خواهیم کرد.»

کاتالونیا، که یکی از ثروتمندترین مناطق شمال شرقی اسپانیا است روزهای ناآرام توام با درگیری و اعتراض را سپری می‌کند. سرچشمه اصلی ناآرامی‌ها، اعتراض استقلال طلبان به احکام سنگین زندان علیه ۹ تن از رهبران جدایی طلب کاتالونیا است. البته از روز یکشنبه میزان اعتراضات کاهش محسوسی پیدا کرده است.

احزاب اصلی اسپانیا پیوسته خواستار برگزاری همه‌ پرسی استقلال را رد کرده اند. پدرو سانچز، نخست وزیر کشور که دیداری کوتاه از این منطقه در روز دوشنبه داشت رهبر منطقه کاتالونیا را متهم به بی عملی در انجام وظیفه اش از جمله احیای نظم و ایفای نقش در خشونت اعتراضی در خیابان‌های بارسلون کرد.

بی تردید ناآرامی های کاتالونیا تاثیری جدی بر انتخابات ماه آینده پارلمانی در این کشور خواهد داشت.

رهبر منطقه کاتالونیا در نشست خبری سه شنبه اعلام کرد که امتناع سانچز از دیدار با وی «توهین آمیز» بوده است. کوییم تورا البته تاکید کرد همچنان برای دیدار با نخست وزیر اسپانیا تلاش خواهد کرد. آقای تورا گفت که ابراز هر نوعی از خشونت را محکوم می کند و خواست تا یک گروه مستقل پارلمانی موضوع توسل به خشونت در روزهای اخیر از سوی پلیس و معترضان را بررسی کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گام بلند سانچز برای تشکیل دولت: توافق جدایی‌طلبان کاتالونیا با حزب سوسیالیست

شب ناآرام بارسلون پس از اعلام حکم زندان برای رهبران استقلال طلب کاتالونیا

سوسیالیست‌ها در انتخابات کاتالونیا پیروز شدند اما برای تشکیل دولت نیاز به آرای جدایی‌طلبان دارند