Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

خشونت پلیس و معترضان هنگ‌کنگی؛ بانک‌های چینی هدف قرار گرفتند

خشونت پلیس و معترضان هنگ‌کنگی؛ بانک‌های چینی هدف قرار گرفتند
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پلیس ضد شورش و معترضان هنگ کنگی امروز یکشنبه ۲۰ اکتبر در خیابان‌ها مقابل یکدیگر قرار گرفتند و به سوی همدیگر گاز اشک آور و کوکتل مولوتف پرتاب کردند.

آگهی

پلیس ضد شورش و معترضان هنگ کنگی امروز یکشنبه ۲۰ اکتبر در خیابان‌، مقابل یکدیگر قرار گرفتند و به سوی همدیگر گاز اشک آور و کوکتل مولوتف پرتاب کردند. این در حالی است که اخیرا ممنوعیت تجمع و محدودیت رفت و آمد در برخی نقاط هنگ ‌کنگ وضع شده است.

طبق گزارش رویترز، پس از دو هفته تقریبا آرام در هنگ کنگ، تجمع بزرگ امروز نشان داد که کارزار طرفداران دموکراسی حمایت‌های خود را از دست نداده است و معترضان همچنان به درگیری با نیروهای پلیس ادامه می‌دهند.

در اعتراض‌های امروز، برخی مغازه‌ها، بانک‌های چینی و ایستگاه‌های مترو مورد هدف معترضان قرار گرفتند.

دانیل یونگ، یکی از معترضان می‌گوید: «شما می‌توانید ببینید که هنگ کنگ به این راحتی‌ها از حق خود برای اعتراض دست نمی‌کشد...حضور امروز معترضان بیش از حد انتظارم بود.»

او اضافه کرد: «شما می‌توانید ببینید تا زمانی که مردم به‌طور گسترده بیرون می‌آیند، ایمن هستیم و می‌توانیم به مبارزه ادامه دهیم.»

از چهارماه پیش یعنی اواسط تابستان گذشته تاکنون هنگ کنگ صحنه درگیری معترضان با پلیس و مأموران امنیتی این منطقه بوده است. دلیل نخستین این اعتراض‌ها تصویب قانون استرداد متهمان از هنگ کنگ به چین بود، اما با وجود لغو این قانون، تظاهرات برای مخالفت با تحدید آزادی‌ها و وابستگی هنگ‌کنگ به دولت پکن همچنان ادامه یافت.

پس اینکه امروز پلیس به سمت معترضان گاز اشک آور شلیک کرد، آن‌ها در مقابل به داخل یک پاسگاه پلیس کوکتل مولوتف پرتاب کردند.

پلیس از چندین کامیون آب پاش برای پراکنده کردن معترضان استفاده کرد و در مواردی نیز رنگ‌پاش‌های مخصوص به سمت معترضان رنگ می‌پاشیدند.

در طول مسیر راهپیمایی، معترضان چندین ایستگاه مترو را به آتش کشیدند و تخریب کردند و اجناس صدها مغازه به داخل خیابان پرتاب شد و چندین بانک چینی نیز مورد هدف معترضان قرار گرفت.

معترضان در برخی از مغازه‌های تخریب شده دست نوشته‌هایی را چسباندند و اعلام کردند که مغازه‌هایی که هدف قرار گرفتند وابسته به چین هستند که آن‌ها به مردم بیگناه حمله می‌کنند. در یکی از برگه‌ها نوشته شده است: «ما هرگز دزدی نمی‌کنیم. ما نمی‌بخشیم. ما فراموش نمی‌کنیم.»

اعتراض‌ها تا نزدیک غروب آفتاب ادامه پیدا کرد و پس از آن همچنان گروه کوچکی در خیابان‌ها باقی ماندند که به سمت پلیس کوکتل مولوتف پرتاب کردند و پلیس هم با گاز اشک آور به آن‌ها پاسخ داد. برخی نیز ورودی فروشگاه تلفن‌های هوشمند شیائومی متعلق به چین را آتش زدند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درگیری خشونت بار معترضان به دولت محلی هنگ کنگ با پلیس

اپل اپلیکیشن ردیاب پلیس هنگ‌کنگ را حذف کرد

شی: آمریکا چین را تحریک به حمله به تایوان می‌کند؛ در دام نمی‌افتم