Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حسن نصرالله: به خیابان‌ها نیامدیم تا نگویند ایران از وسط بیروت برای آمریکا پیغام فرستاد

حسن نصرالله: به خیابان‌ها نیامدیم تا نگویند ایران از وسط بیروت برای آمریکا پیغام فرستاد
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دبیرکل حزب‌الله لبنان همچنین گفت: هر آنچه در این باره گفته می‌شود که حزب‌الله برای تظاهرات علیه بانک‌ها برنامه‌ریزی می‌کند، نادرست است. ما هیچ گاه در پی چنین طرحی نیستیم. مردم تحمل مالیات جدید را ندارند و گروههای سیاسی نیز نمی‌توانند مانع حضور مردم در خیابان‌ها و برپایی اعتراض شوند.

آگهی

حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان روز شنبه در واکنش به ناآرامی‌های این کشور از دولت سعد حریری حمایت کرد. وی گفت که در صورت کناره‌گیری دولت «یک یا دو سال طول می‌کشد تا دولت جدید تشکیل شود و ما آنقدر زمان نداریم.»

او همچنین تاکید کرد که در بحث تشکیل دولت، بیش از وزراء، گروههای سیاسی مهم هستند.

آقای نصرالله در خصوص عدم دخالت حزب‌الله در تظاهرات اخیر گفت: «به خیابان‌ها نیامدیم برای اینکه نگویند ایران از وسط بیروت برای آمریکا پیغام فرستاد.»

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت که اگر حزب‌الله به این مساله ورود کند «تا آرام نشدن اوضاع در خیابان‌ها خواهد ماند.»

بنا بر گزارش خبرگزاری فارس حسن نصرالله که در شهر بعلبک سخنرانی می‌کرد، با اشاره به اینکه همه باید در شرایط مهم کنونی لبنان مسئولیت‌پذیر باشند، افزود: «این بسیار آسان است که فردی از مسئولیت‌ها شانه خالی و بار آن را به دوش دیگران بیندازد و از دولت و مسئولیت خود کنار بکشد و بخواهد استعفاء دهد.» او اقدام برخی افراد در دولت و گروههای سیاسی که قصد کنار کشیدن دارند را «نشانه عدم وجود عرق ملی» دانست.

دبیرکل حزب‌الله لبنان همچنین گفت: «هر آنچه در این باره گفته می‌شود که حزب‌الله برای تظاهرات علیه بانک‌ها برنامه‌ریزی می‌کند، نادرست است. ما هیچ گاه در پی چنین طرحی نیستیم».
با این وجود در بخش دیگری از سخنان خود گفت: «مردم تحمل مالیات جدید را ندارند و گروههای سیاسی نیز نمی‌توانند مانع حضور مردم در خیابان‌ها و برپایی اعتراض شوند.»

حسن نصرالله ایدۀ برگزاری انتخابات زود هنگام را نیز رد و اعلام کرد که این کار چیزی را تغییر نداده و تنها باعث هزینه‌سازی بیشتر از بودجه کشور می‌شود.

دبیرکل حزب‌الله سخنان خود را اینگونه پایان داد: «بدون شک پیام شما به همه مسئولان رسید و در طی ساعات آتی واتس‌اپ نیز شروع به کار خواهد کرد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هشدار نتانیاهو به حزب‌الله لبنان و قاسم سلیمانی: مراقب سخنان و اقداماتتان باشید

روش‌های قدیمی حزب‌الله لبنان برای مقابله با تهدیدات مدرن؛ پیک جایگزین موبایل شده است

تکرار «تجربه موفق» سوریه در لبنان؛ هزاران شبه‌نظامی نیابتی ایران برای جنگ با اسرائیل آماده‌اند