هشدار نتانیاهو به حزب‌الله لبنان و قاسم سلیمانی: مراقب سخنان و اقداماتتان باشید

هشدار نتانیاهو به حزب‌الله لبنان و قاسم سلیمانی: مراقب سخنان و اقداماتتان باشید
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«من حرف‌های نصرالله را شنیدم. به نصرالله پیشنهاد می کنم که آرام باشد. او به‌خوبی می‌داند که اسرائیل بلد است چگونه از خودش دفاع کند و به دشمنانش پاسخ دهد.»

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز سه شنبه در یک کنفرانس خبری به حزب‌الله لبنان، حسن نصرالله و قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران هشدار داد که مراقب سخنان و اقداماتشان باشند.

آگهی

حزب‌الله که از حمایت ایران برخوردار است اسرائیل را متهم می کند که روز یکشنبه با پهپادهای انتحاری به مقر رسانه‌ای حزب‌الله در بیروت حمله کرده است. همچنین میشل عون، رئیس جمهوری لبنان نیز این حمله را «اعلان جنگ» از طرف اسرائیل ارزیابی کرده است.

آقای نتانیاهو همچنین به سید حسن نصرالله، رهبر حزب‌الله لبنان که گفته بود حزب‌الله به حملات اسرائیل پاسخ می دهد، هشدار داد که «آرام» باشد.

نخست وزیر اسرائیل گفت: «من حرف‌های نصرالله را شنیدم. به نصرالله پیشنهاد می کنم که آرام باشد. او به‌خوبی می‌داند که اسرائیل بلد است چگونه از خودش دفاع کند و به دشمنانش پاسخ دهد.»

حسن نصرالله در سخنرانی روز یکشنبه اسرائیل را متهم کرد که با پهپادهای انتحاری به حومه بیروت حمله کرده است. او همچنین افزوده است: «به ارتش اسرائیل در مرزی هشدار می دهم که از امشب در آماده باش کامل باشید. در یک، دو، سه یا چهار روز آینده منتظر ما باشید.»

روز یکشنبه یک پهپاد در آسمان بیروت و یک پهپاد دیگر در نزدیکی یک مرکز رسانه‌ای حزب الله منفجر شد که خسارت‌هایی را بر جای گذاشت.

اسرائیل تا کنون مسئولیت این حملات را برعهده نگرفته است.

در ماه‌ها گذشته حملاتی علیه اهدافی که گفته می‌شود متعلق به سپاه پاسداران ایران در سوریه است مورد حمله قرار گرفته‌اند. در جدیدترین این حملات، شنبه شب پایگاهی را در عقربا در نزدیکی دمشق هدف گرفته شد. اسرائیل می‌گوید که پایگاه هدف قرار گرفته متعلق به ایران، مرکز پهپادهای انتحاری برای حمله به اسرائیل بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حسن نصرالله: به خیابان‌ها نیامدیم تا نگویند ایران از وسط بیروت برای آمریکا پیغام فرستاد

عبور بولدوزر باعث شد تا نیروهای لبنانی و اسرائیلی در امتداد مرزهای مورد مناقشه گاز اشک‌آور شلیک کنند

تانک دزدیده شده از پایگاه نظامی اسرائیل در محله اسقاطی‌ها پیدا شد