سومین شب ناآرام بارسلون؛ طرفداران استقلال کاتالونیا با پلیس درگیر شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
سومین شب ناآرام بارسلون؛ طرفداران استقلال کاتالونیا با پلیس درگیر شدند
Copyright  عکس از رویترز

هواداران استقلال کاتالونیا از اسپانیا برای سومین شب متوالی در اعتراض به محکومیت رهبران جدایی طلب این منطقه تظاهرات کردند.

شرکت کنندگان در تظاهرات چهارشنبه شب در بارسلون به سوی ماموران پلیس کوکتل مولوتف پرتاب کردند. اعتراض ها در حالی در طول شب به خشونت کشیده شد که تظاهرات روز چهارشنبه معترضان به طور صلح آمیز برگزار شده بود.

کیم تورا، رئیس دولت منطقه ای کاتالونیا در واکنش به درگیری ها در پیامی تلویزیونی که پس از نیمه شب پخش شد ضمن دعوت به آرامش گفت: «ما خشونت را محکوم می کنیم. نمی توانیم اجازه دهیم این اتفاق ها در کشور ما روی دهد. این [خشونت ها] باید همین الان متوقف شود.»

دیوان عالی اسپانیا روز دوشنبه ۹ نفر از رهبران جدایی طلب منطقه کاتالونیا را به حبس محکوم کرد. هواداران استقلال کاتالونیا به دنبال اعلام این احکام موج جدیدی از اعتراضات را در این منطقه آغاز کردند.

مردم کاتالونیا و تمام جامعه اسپانیا باید بدانند که دولت تمام سناریوها را مدنظر دارد.
پدرو سانچز
نخست وزیر اسپانیا

رهبران محکوم شده به دلیل نقش خود در جریان ناآرامی در کاتالونیا در سال ۲۰۱۷ به هنگام برگزاری همه پرسی استقلال در این منطقه و به اتهام «فتنه انگیزی» و «سوءاستفاده از اموال عمومی» مجرم شناخته شده اند.

پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا در واکنش به ناآرامی ها در کاتالونیا وعده داده است که مادرید «قاطعانه» و به شکل «متناسب» به این وقایع واکنش نشان خواهد داد. وی گفته است: «مردم کاتالونیا و تمام جامعه اسپانیا باید بدانند که دولت تمام سناریوها را مدنظر دارد.»

ناآرامی های در کاتالونیا در حالی برای سومین شب متوالی ادامه یافته است که دومین انتخابات سراسری اسپانیا در سال جاری میلادی قرار است روز ۱۰ نوامبر (۱۹ آبان) برگزار شود. پدرو سانچز، رهبر حزب سوسیالیست از سوی احزاب راستگرا برای برخورد قاطعانه با معترضان در کاتالونیا تحت فشار قرار دارد.

راستگرایان از دولت اسپانیا خواسته اند تا کنترل نیروهای امنیتی این منطقه را در اختیار بگیرد.

بیشتر بخوانید:دیوان عالی اسپانیا ۹ رهبر جدایی‌طلب کاتالونیا را به زندان محکوم کرد

عکس از رویترز
ناآرامی در کاتالونیاعکس از رویترز
عکس از رویترز
ناآرامی در کاتالونیاعکس از رویترز
عکس از رویترز
ناآرامی در کاتالونیاعکس از رویترز