Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بازداشت ۲ بازرگان نزدیک به جولیانی؛ ترامپ آشنایی با آن‌ها را تکذیب کرد

دستگیری دو متخلف انتخاباتی مامور از سوی وکیل شخصی دونالد ترامپ
دستگیری دو متخلف انتخاباتی مامور از سوی وکیل شخصی دونالد ترامپ Copyright خبرگزاری فرانسه
Copyright خبرگزاری فرانسه
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برخی از رسانه های آمریکایی مدعی شده اند که دو فرد یاد شده در ارائه کمک مالی ۳۲۵ هزار دلاری به کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ مشارکت داشته و در سال ۲۰۱۸ نیز به یک ضیافت شام در کاخ سفید دعوت شده بودند.

آگهی

دموکرات ها که بر تحقیقات روند استیضاح دونالد ترامپ نظارت دارند روز پنجشنبه خواهان همکاری دو بازرگان نزدیک به وکیل شخصی رئیس جمهوری آمریکا شدند که به تازگی در جریان پرونده تخلفات مالی هنگام ترک آمریکا دستگیر شده اند.

به گزارش پلیس فدرال آمریکا، لـِو پارناس و ایگور فرومن، دو بازرگان یاد شده که هر دو شهروندان آمریکا و به ترتیب متولد کشورهای اوکراین و بلاروس هستند چهارشنبه شب در حالی که بلیط یک طرفه به مقصد کشوری خارجی را در داست داشتند در فرودگاه بین المللی واشنگتن دستگیر شدند.

این دو شهروند آمریکایی که دونالد ترامپ هرگونه آشنایی با آنها را منکر شده متهم هستند که به رودی جولیانی، وکیل شخصی رئیس جمهوری آمریکا در جهت دریافت اطلاعاتی از کشور اوکراین برای زیرسوال بردن اعتبار جو بایدن، رقیب احتمالی دموکرات، رئیس کنونی کاخ سفید در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ کمک کرده اند.

اقدام توطئه آمیز، دست کاری در اسناد، فریب کاری و تخلف مالی در جریان کارزای انتخاباتی آمریکا و انتقال پول از منابع خارجی به نامزدهای انتخابات ایالتی و فدرال از جمله دیگر اتهام های مطرح بر ضد این دو بازرگان آمریکایی و نزدیک به وکیل شخصی دونالد ترامپ عنوان شده است.

دموکرات های کنگره و سنا که به شدت پیگیر پرونده استیضاح رئیس جمهوری آمریکا هستند اینک خواهان همکاری دو فرد دستگیر شده با پلیس و دستگاه قضایی شده اند. این همکاری به اذعان دموکرات ها می تواند بر قوت و تاثیرگذاری اتهام های مطرح بر ضد دونالد ترامپ، مبنی بر سوء استفاده از قدرت و بهره بردن از نفوذ برای باز کردن راه مداخله خارجی در انتخابات ریاست جمهوری بیافزاید.

بیشتر بخوانید:

اتهام همکاری با وکیل دونالد ترامپ برای دریافت سرنخ هایی از فساد مالی احتمالی هانتر بایدن، پسر جو بایدن در حالی بر ضد دو فرد دستگیر شده سنگینی می کند که این دو در جریان پرونده ای مجزا در دادستانی نیویورک تحت پیگرد قرار گرفته و در نهایت دستگیر شدند. گفته می شود که این پرونده به فساد مالی، پول شویی و تخلفات گسترده مالی در جریان کارزارهای انتخاباتی در سطح ایالتی و فدارل مربوط می شود.

بر اساس یکی از موارد اتهامی این دو بازرگان متهم اند که در قبال منشا کمک های مالی که سال ۲۰۱۸ در اختیار چندین نامزد انتخایات محلی و ایالتی در آمریکا قرار داده شده، مخفی کاری کرده اند. تحقیقات انجام شده در خصوص این مورد اتهامی نشان می دهد که منشا بخشی از این پول ها کشور روسیه بوده است.

در این راستا برخی از رسانه های آمریکایی مدعی شده اند که دو فرد یاد شده در ارائه کمک مالی ۳۲۵ هزار دلاری به کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ مشارکت داشته و در سال ۲۰۱۸ نیز به یک ضیافت شام در کاخ سفید دعوت شده بودند.

این درحالیست که رئیس جمهوری آمریکا در تازه ترین واکنش به این ماجرا مدعی شده است که به هیچ وجه این دو فرد را نمی شناسد و ارتباطی با این پرونده ندارد. ادعای رئیس جمهوری آمریکا در حالی مطرح می شود که عکس های منتشر شده در حساب های کاربری لو پارناس، یکی از این دو بازرگان، وی را در چندین موقعیت کنار رئیس جمهوری و پسرش نشان می دهد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اوکراین گیت؛ ترامپ آدام شیف را کلاهبردار و نانسی پلوسی را خائن خطاب کرد

انتشار متن مکالمه ترامپ با رییس جمهوری اوکراین؛ سخنان ترامپ درباره جو بایدن

ترامپ تصدیق کرد در تماس تلفنی با رئیس جمهوری اوکراین درباره جو بایدن و پسرش صحبت کرده است