Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پناهجویان معترض پل مرزی بین آمریکا و مکزیک را مسدود کردند

 پناهجویان معترض پل مرزی بین آمریکا و مکزیک را مسدود کردند
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بسیاری از پناهجویان آمریکای لاتین در شهر مرزی مکزیک با آمریکا اردو زده‌اند و منتظر تاریخ دادگاه خود برای دادرسی در ایالات متحده آمریکا بر اساس پروتکل‌های حفاظت از مهاجران هستند.

آگهی

پناهجویان معترض آمریکای لاتین روز پنجشنبه پل مرزی بین ایالات متحده آمریکا و مکزیک را اشغال کردند و مانع رفت‌ و آمد خودروها از این پل شدند.

صدها مهاجر هفته‌هاست در کنار این پل در شهر «ماتاموروس» مکزیک اردو زده‌اند، شهر خطرناکی که گفته می شود باندهای قاچاقچیان مواد مخدر کنترل آن را در دست دارند و سطح بالایی از خشونت و درگیری میان باندهای مختلف در آن رواج دارد.

بسیاری از این پناهجویان در این شهر اردو زده‌اند و منتظر تاریخ دادگاه خود برای دادرسی در ایالات متحده آمریکا بر اساس پروتکل‌های حفاظت از مهاجران هستند.

ویدیوها و عکس‌هایی که خبرگزاری رویترز منتشر کرده است نشان می دهد که زنان، مردان و کودکان روی پتوها در وسط این پل نشسته‌اند در حالی که راه ورود به ایالات متحده بوسیله فنس‌های پوشیده با سیم‌های خاردار مسدود شده است و پشت ورودهای مسدود شده دهها مامور مرزی آمریکایی وضعیت را رصد می کنند.

برخی از این پناهجویان معترض به خبرگزاری رویترز گفته‌اند که آنها تلاش کرده‌اند بصورت جمعی از مرز عبور کنند و وارد آمریکا شوند چرا که از به تاخیر افتادن تاریخ دادگاه‌شان در آمریکا ناراضی‌اند و این موضوع آنها را مایوس کرده است و نمی دانند چه مدت باید در مکزیک منتظر بمانند.

یک مقام مکزیکی گفته است که تعداد این معترضان که پل مرزی را اشغال کرده‌اند کم است و هیچ خشونتی تاکنون بین معترضان و پلیس اتفاق نیافتاده است.

اطلاعاتی که خبرگزاری رویترز کسب کرده است نشان می دهد که تاریخ دادگاه برخی از این پناهجویان به کلی لغو شده است و یا بدون تاریخ مشخصی به آینده موکول شده است.

این شرایط که پناهجویان آمریکای لاتین با آن دست و پنجه نرم می کنند در اثر تغییر سیاست‌های مهاجرتی ایالات متحده آمریکا بوجود آمده است. دیوان عالی ایالات متحده ماه گذشته حکمی را صادر کرد که بر اساس آن دولت آمریکا مجاز خواهد بود تقاضای پناهجویانی که از کشور سومی همانند مکزیک عبور کرده‌اند و در کشور سوم تقاضای پناهجویی نکرده‌اند را رد کند.

موج حرکت پناهجویان آمریکایی لاتین ماهها پیش از هندوراس، ونزوئلا و دیگر کشورهای آمریکای لاتین به مقصد ایالات متحده آمریکا به راه افتاد، با این حال بسیاری از پناهجویان پشت مرزهای مسدود شده آمریکا در انتظار بررسی پرونده‌شان در بلاتکلیفی مانده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

صدها پناهجو پیاده به آب زدند اما به مکزیک نرسیدند

ساخت دیوار مرزی و بن‌بست‌سیاسی در آمریکا؛ ترامپ به مرز با مکزیک می‌رود

ترامپ نامزدی جمهوری‌خواهان در انتخابات آمریکا را پذیرفت؛«ایران در زمان من ورشکسته و آماده توافق بود»