ساخت دیوار مرزی و بن‌بست‌سیاسی در آمریکا؛ ترامپ به مرز با مکزیک می‌رود

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ساخت دیوار مرزی و بن‌بست‌سیاسی در آمریکا؛ ترامپ به مرز با مکزیک می‌رود

همزمان با بن‌بست‌سیاسی در آمریکا بر سر ساخت دیوار مرزی، کاخ سفید اعلام کرد دونالد ترامپ، رییس جمهوری این کشور از مرز جنوبی ایالت متحده با مکزیک دیدن خواهد کرد.

سارا سندرز، سخن‌گوی کاخ سفید روز دوشنبه ۷ ژانویه (۱۷ دی) در حساب توئیتری رسمی خود نوشت: «رییس جمهور روز پنج‌شنبه به منظور دیدار با افرادی که در خط مقدم امنیت ملی و بحران‌های انسان‌دوستانه هستند، به مرز جنوبی کشور سفر خواهد کرد.»

دونالد ترامپ نیز در حساب توئیتری خود اعلام کرد در هنگام دیدار از مرز جنوبی، در یک سخنرانی تلویزیونی با مردم آمریکا صحبت خواهد کرد.

بخشی از دولت فدرال آمریکا از روز ۲۲ دسامبر به دنبال عدم توافق دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور با دموکراتها برای رای به بودجه فدرال تعطیل شده است. دو طرف در مورد تامین بودجه ساخت دیوار در مرز با مکزیک اختلاف دارند.

بیشتر بخوانیم:

از زمان آغاز تعطیلی برخی از بخش‌های دولت فدرال حدود ۸۰۰ نفر از کارکنان دولت به صورت موقت بیکار شده و یا بدون دریافت حقوق کار می‌کنند.

جمهوریخواهان برای تامین بودجه مورد نیاز برای ساخت دیوار در مرز با مکزیک علاوه بر رای ۵۱ عضو جمهوریخواه مجلس سنا به آرای دستکم ۹ سناتور دموکرات نیاز دارند.

شامگاه روز گذشته، رییس جمهوری آمریکا از توافق «احتمالی» با نمایندگان حزب دموکرات خبر داد و گفت بر اساس این توافق دیوار مرزی با مکزیک از جنس فولاد ساخته خواهد شد.

با این‌حال، نانسی پلوسی رییس مجلس نمایندگان آمریکا و رهبر دموکرات‌ها در این مجلس اعلام کرده است که ساخت دیوار مرزی «غیراخلاقی» است.