مرکز فرماندهی پدافند هوایی خلیج فارس افتتاح شد

مرکز فرماندهی پدافند هوایی خلیج فارس افتتاح شد
نگارش از یورونیوز فارسی

«این مرکز با قابلیت کنترل منطقه وسیع و هدایت مستقیم یگان‌های پدافندی و هوایی ارتش و سپاه مستقر در سواحل جنوب کشور ایجاد شده است.»

نخستین مرکز فرماندهی عملیات پدافند هوایی خلیج فارس روز دوشنبه ۱۵ مهر با حضور فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا آغاز به کار کرد.

افتتاح این مرکز فرماندهی در شرایطی اتفاق می‌افتد که در ماه‌های اخیر تنش میان ایران و ایالات متحده در خلیج فارس و تنگه هرمز شدت گرفته است.

عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش در سفر به بوشهر از یگان‌های پدافند هوایی ارتش و سپاه مستقر در عسلویه و جزیره خارگ بازدید کرد.

به گزارش فارس «این مرکز با قابلیت کنترل منطقه وسیع و هدایت مستقیم یگان‌های پدافندی و هوایی ارتش و سپاه مستقر در سواحل جنوب کشور ایجاد شده است.»

فرمانده ارتش ایران همچنین از سامانه‌های راداری و پدافندی ارتش و سپاه شامل سامانه‌های «مطلع»، «طبس»، «تور ام‌یک»، «تلاش»، «مرصاد» و «کیهان» مستقر در عسلویه و خارگ بازدید کرد.

دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری ایالات متحده با خروج از توافق هسته‌ای برجام دور تازه‌ای از تحریم‌ها را علیه ایران وضع کرد. همین مساله موجب شده تا تنش‌ میان تهران و واشنگتن بالا بگیرد.

ایران نیز تلاش دارد تا توان نظامی خود را در منطقه خلیج فارس افزایش دهد. پیش از این نیروهای سپاه در ایران یک پهپاد آمریکایی را سرنگون کردند.

برخی کشورها ایران را به ایجاد بی‌ثباتی در منطقه و تهدید کشتیرانی در خلیج فارس متهم می‌کنند.

به توییتر یورونیوز بپیوندید

مطالب مرتبط