Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پیشنهاد برکسیتی جدید بریتانیا به اتحادیه اروپا درباره مرز ایرلند

پیشنهاد برکسیتی جدید بریتانیا به اتحادیه اروپا درباره مرز ایرلند
Copyright REUTERS/Peter Nicholls
Copyright REUTERS/Peter Nicholls
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، در صدد است بسته پیشنهادی جدیدی را درباره برکسیت به اتحادیه اروپا ارائه کند.این در حالی است که کمتر از ۴ هفته تا مهلت تعیین شده برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا باقی مانده است.

آگهی

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، در صدد است بسته پیشنهادی جدیدی را درباره برکسیت به اتحادیه اروپا ارائه کند. این در حالی است که کمتر از ۴ هفته تا مهلت تعیین شده برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا باقی مانده است.

بنابه گفته آقای جانسون، این طرح که بریتانیا آن را به زودی به صورت رسمی ارائه خواهد کرد بر حل مسئله مرزی با ایرلند متمرکز است.

نخست وزیر بریتانیا در این مورد به بی‌بی سی گفت: «آنچه می‌خواهیم انجام دهیم خلاص شدن از دست پشتوانه مرزی ایرلند (Backstop) است. این مهم‌ترین چیز است. ما فکر میکنیم که راه خوبی رو به جلو وجود دارد و اعتقاد داریم این یک راه حل خوب است. خیلی امیدوارم که دوستانمان در اتحادیه اروپا در بروکسل، در دوبلین و همین طور در آلمان هم آن را به عنوان قدمی رو به جلو بپذیرند.»

از آنجا که بریتانیا تمایلی به کشیده شدن مرز فیزیکی میان ایرلند شمالی در قلمرو بریتانیا و ایرلند جنوبی در قلمرو اتحادیه اروپا ندارد، طرح موقتی موسوم به «پشتوانه مرزی ایرلند» که اکنون در دست اجراست نوعی پایش مرزی را تدارک میبیند تا بدون نیاز به حصارکشی فیزیکی، کالاها و خدمات بتوانند به آسانی از بریتانیا وارد ایرلند شمالی و بالعکس شوند. بوریس جانسون پیش‌تر گفته بود هرگونه توافقی با اتحادیه باید متضمن الغای طرح پشتوانه مرزی ایرلند باشد.

آقای جانسون در مصاحبه تازه خود درباره طرح جدید بریتانیا اضافه کرد: «خلاص شدن از پشتوانه مرزی چیز خیلی محشری است چرا که ما را به طور هوشمندانه‌ای قادر می‌کند مقررات خودمان، تعرفه‌های خودمان را و سیاست تجاری مان را بازپس بگیریم. به ما اجازه می‌دهد به سمت یک رابطه جدید و هیجان‌انگیز حرکت کنیم؛ نه تنها با اتحادیه اروپا بلکه با مابقی دنیا.»

اظهارات نخست وزیر بریتانیا در حالی بیان می‌شود که اتحادیه اروپا پیشتر گفته بود با پیشنهاد بریتانیا مخالف است و سیمون کوونی وزیر خارجه ایرلند نیز با رد این طرح آن را بدون شانس موفقیت خوانده بود. هرچند آقای جانسون می‌گوید پیشنهاد جدید با پیشنهادات قدیم تفاوت دارد.

مهلت اتحادیه اروپا به بریتانیا برای برکسیت در روز ۳۱ اکتبر امسال به پایان می‌رسد. با این حال نمایندگان مجلس بریتانیا طرحی را به تصویب رسانده‌اند که به موجب آن دولت موظف است در صورت عدم دستیابی به توافق با اتحادیه اروپا تا روز ۱۹ اکتبر درخواست تمدید مهلت برکسیت را ارائه کند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بارنیه: اتحادیه اروپا هنوز منتظر پیشنهادات قانونی و عملی بریتانیا درباره برکسیت است

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند

مذاکرات پسا برکسیت بریتانیا و کانادا به‌دلیل اختلاف بر سر گوشت گاو و پنیر شکست خورد